Pagerintos penkių rajono neįgaliųjų gyvenimo sąlygos

Neigaliuju bustasPenki neįgalieji ir jų artimieji iš Šilutės, Vilkyčių ir Usėnų jau gali džiaugtis geresnėmis gyvenimo sąlygomis: specialiai jų poreikiams pritaikytais vonios kambariais, nupirktais laiptų kopikliais, keltuvu į namą.

Šiemet neįgaliųjų būsto pritaikymo darbams iš LR valstybės ir Šilutės rajono savivaldybės biudžetų buvo skirta 46 042 Eur.

Dar viena šeima, auginanti sunkią negalią turintį vaiką, turėjo galimybę įsigyti sensorinių priemonių, reikalingų gerinti vaiko raidą.

Skyrė daugiau pinigų

2019 metais Šilutės rajono savivaldybei neįgaliųjų būsto pritaikymo darbams buvo skirta 27 625,20 Eur (2018 metais – 24 208,48 Eur) valstybės biudžeto lėšų ir 18 416,8o Eur Šilutės rajono savivaldybės biudžeto lėšų. Iš viso šiai paramai skirta 46 042 Eur – 5 553 Eur daugiau negu pernai.

Šiemet, įgyvendinant Būsto pritaikymo neįgaliesiems programą, būstas buvo pritaikytas 5 asmenims. Pernai šia parama pasinaudojo 13 žmonių.
Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio, šiemet būstų pritaikyta mažiau, nes Savivaldybė negavo daugiau prašymų. Kelis metus atgal Šilutė pirmavo Lietuvoje pagal pritaikomų būstų skaičių, taigi šiemet jau nebebuvo tokio poreikio.

Visus atliktus darbus įvertino pas neįgaliuosius važiavusi komisija, kurioje – Šilutės neįgaliųjų draugijos, Socialinės paramos ir Ūkio skyrių specialistai. Aplankytieji neslėpė džiaugsmo, jog tokiems savo namų patobulinimams gavo solidžią valstybės ir Savivaldybės paramą.

Stiprinant šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia socialinį saugumą 2019 metais kompensuojamas sensorinių priemonių įsigijimas vienai šeimai už 1 049 Eur. Pagal šią programą pernai buvo pritaikytas būstas ir kompensuotas sensorinių priemonių įsigijimas 4 šeimoms už 9 799,93 Eur.

Statybininkai dirbo kaip sauneigaliuju bustas_3

Komisija aplankė Liepų gatvėje gyvenančią 86 metų senjorę A. T. B. Rytais ir vakarais močiute rūpinasi kartu gyvenanti anūko šeima, dieną mama rūpinasi dukros. Antrame aukšte esančiame bute buvo pritaikyta vonios patalpa, tam viso panaudota 5765 Eur lėšų. Senjorei taip pat nupirktas mobilus laiptų kopiklis neįgaliojo vežimėliui, tam skirta 2520 Eur lėšų. Prašymą būstui pritaikyti šeima pateikė šiemet.

Apie galimybę pritaikyti būstą neįgaliai mamai dukra Audronė sužinojo iš Savivaldybės teisininko Vaido Kuzo, kuomet teisme tvarkėsi rūpybos reikalus. Specialistas stebėjosi, kad šeima taip vargsta laiptais nešiodami moterį, ją prausdami, tad pasiūlė pasinaudoti Būsto pritaikymo neįgaliesiems programa. „Jau naudojamės pritaikyta vonia ir labai džiaugiamės“, – sakė mamą slauganti Audronė.

Šeima džiaugiasi ir darbus atlikusia įmone „Stomeda“, kuriai vadovauja Tomas Budrikis. Įmonės vadovas šeimai pasiūlė patogius patobulinimus santechniniuose mazguose. Ir įrengė juos be papildomų lėšų. „Vyrai dirbo kaip sau“, – padėkos žodžių darbus atlikusiai įmonei negailėjo Audronė. Dukra džiaugiasi, kad pritaikius vonios kambarį ir tualetą, tapo daug paprasčiau prižiūrėti mamą.

Džiaugiasi parama

Vonios kambarys pritaikytas ir Kęstučio gatvėje, Šilutėje gyvenančiai 78 metų D. T. Moteris turi sunkią negalią, ja rūpinasi dukra su žentu. Komisiją pasitikęs žentas Kęstutis irgi patenkintas atliktais darbais, nes padidinus vonios kambarį tapo paprasčiau rūpintis neįgalia šeimos nare. Apie šią paramą jis sužinojo iš laikraščių, o prašymą ja pasinaudoti artimieji pateikė dar pernai.

Vonios pritaikymui panaudota viso 5524 Eur lėšų, taip pat nupirktas mobilus laiptų kopiklis neįgaliojo vežimėliui, kuriam įsigyti prireikė 1862 Eur lėšų.

Vonios patalpa pritaikyta ir Usėnuose gyvenančiam 82 metų žmogui. Tam panaudota 8741 Eur lėšų. Taip pat nupirktas mobilus laiptų kopiklis, kurio vertė 2 520 Eur.

Būstas pritaikytas ir 71-erių vilkytiškiui P. P. Vonios pritaikymui viso skirta 9411 Eur. Taip pat nupirktas keltuvas į gyvenamąjį namą, kuriam panaudota 8500 Eur. Prašymas pateiktas pernai.

Šilutėje, H. Šojaus gatvėje gyvenančiam E. M. perduotas 2018 metais įsigytas mobilus laiptų kopiklis. Prašymą šeima buvo pateikusi 2018 metais.