Pagrynių gyventojai pasiryžo saugiai kaimynystei

saugi kaimynyste pagryniai zmonesPirmadienį dar viena – jau 10-oji rajone bendruomenė pasiryžo pati saugoti savo ramybę ir turtą. Saugios kaimynystės grupė įkurta Pagrynių kaime esančiame Mokyklos gatvės 5 name, kur įkurta bendrija „Grynė“.

Į saugios kaimynystės grupės įsteigimą atvyko Šilutės seniūnijos atstovai ir būrys Šilutės r. policijos komisariato pareigūnų kartu su viršininku Sigitu Mikutavičiumi.

Komisariato vadovas pasidžiaugė, kad rajone daugėja pačių saugumui neabejingų žmonių, kad visų iki šiol įsteigtų saugios kaimynystės grupių iniciatoriai buvo patys gyventojai. Bet pabrėžė, kad vien įsteigti grupę neužtenka, reikia dar, kad gyvenantys tokiose bendrijose žmonės išties būtų aktyvūs ir neabejingi.

Bendrija „Grynė“, vadovaujama pirmininkės Elenos Nausėdaitės, šiuo metu renovuoja savo namą ir jis jau iš tolo šviečia atnaujintomis spalvomis.

Nuo šiol šio namo laiptinėse kabos informacija, kokie yra apylinkės inspektorių darbo telefonų numeriai, elektroninio pašto adresai. Jei žmonės pageidaus, pareigūnai dalyvaus ir jų susirinkimuose. Pagalbos bet kada jie gali paprašyti ir Šilutės seniūnijoje, mat trišalė sutartis pasirašyta tarp gyventojų, policijos ir seniūnijos.

Šio 20-ties butų namo gyventojai turės geriau susipažinti vieni su kitais, pasikeisti telefonų numeriais, kad reikalui esant, vieni kitus galėtų nedelsiant informuoti apie įsilaužėlius ar kitokias negeroves.
saugi kaimynyste pagryniai namas
Saugi kaimynystė – gera alternatyva, aktyviems ir bendruomeniškiems gyventojams, kuriems rūpi, kad jų kieme, daugiabutyje, gatvėje ar rajone būtų saugu. Šis efektyvus būdas siekti saugumo remiasi policijos ir gyventojų bendradarbiavimu ir yra pagrįstas glaudžiu bendruomenės, gatvės, namo ar kiemo kaimynų tarpusavio ryšiu.

Saugią kaimynystę įtvirtinę žmonės budriai stebi savo gyvenamąją aplinką, pamatę ką nors įtartina, įspėja vieni kitus, prižiūri kaimynų namus šiems išvykus, netoleruoja KET pažeidimų, triukšmadarių, bet kokio teisės aktus pažeidžiančio elgesio, o apie jiems žinomas nusikalstamas veikas ar teisės pažeidimus informuoja policiją.

Saugi kaimynystė – vienas efektyviausių būdų siekti savo aplinkos saugumo. Kaimo bendruomenė, vieno ar kelių gretimų namų gyventojai, turintys tikslą gyventi saugiai, gali būti svari jėga ir puiki pagalba policijai kovojant su nusikalstamumu. Kaip rodo užsienio šalių gyventojų, o dabar jau – ir lietuvių patirtis, ten, kur kaimynai tarpusavyje keičiasi informacija, patys prižiūri savo teritoriją, nėra abejingi tam, kas vyksta už jų tvoros, ir veikia išvien, nusikalstamumas mažėja, žmonės patiria mažiau žalos dėl vagysčių, viešosios tvarkos pažeidimų.

Gyventojai, norintys įkurti Saugios kaimynystės grupę, gali kreiptis į jų teritoriją prižiūrintį apylinkės inspektorių.