Pagryniuose „lenktynininkus“ drausmins ženklas

eismas pagryniuoseBene pagrindinė kiekviename rajono Saugaus eismo komisijos posėdyje nagrinėjama problema – greičio ribojimas, nes jo mėgėjai tampa vis didesne bėda ir mieste, ir kaimuose.

Antradienio posėdyje dėl tos pačios bėdos guodėsi greta Šilutės esančio Pagrynių kaimo K.Griniaus gatvės gyventojai, savo gatvę jau praminę lenktynių trasa. Nebeapsikentę skraiduolių lenktynininkų ir baimindamiesi dėl savo ir vaikų saugumo, žmonės į komisiją kreipėsi prašydami iki minimumo apriboti greitį šioje gatvėje.

Kada įvyks nelaimė – tik laiko klausimas

Pagryniškiai surašė net du prašymus, mat ir gatvė šiame kaime dalijama į asfaltuotą ir žvyru dengtą ruožus. Žvyruota jos dalis ilgesnė nei asfaltas – daugiau nei puskilometris.

Posėdyje dalyvavę gyventojų atstovai pasakojo, kad šioje gatvelėje, kuri veda link kelio Šilutė – Rusnė, dažnai automobiliai pralekia 80-90 kilometrų per valandą greičiu. Taip skraido didžioji dalis vairuotojų, o pravažiuoja per dieną kone pusšimtis automobilių.

Pagryniškiai Kęstutis Bastakys ir Inga Drapkinienė sakė, jog ir jie, ir kaimynai, išeidami iš namų, pirmiausia turi gerai apsižiūrėti į visas puses ir net įsiklausyti, ar iš kurio galo neatskrenda milžinišku greičiu koks „lenktynininkas“. Tik tada drįsta žengti į gatvę.

Kad čia – gyvenvietė, neretai užmiršta ir „skrendantys“ taksistai. Pagryniškiams pamatyti tų automobilių numerius neįmanoma – žmonės vos spėja pastebėti tik taksi plafoną…

Kone kiekviename šios gatvės kieme auga vaikai, kurie, kur buvę, kur nebuvę, vis išsuka savo dviratukais į gatvę. Tad kada įvyks nepataisoma nelaimė, pasak pagryniškių, tik laiko klausimas.

K.Griniaus gatvės neasfaltuotos dalies gyventojai prašo pastatyti kelio ženklus, kurie leistų važiuoti ne didesniu kaip 40 km per valandą greičiu. Be to, kitame gatvės gale nėra ir gyvenvientės pradžią žyminčio ženklo, kuris irgi riboja greitį.

Asfaltuotos gatvės dalies gyventojai norėtų ir šaligatvių, nes dabar vaikščioti yra labai nesaugu.

Jie Saugaus eismo komisijos prašo čia greitį apriboti iki 30-ties kilometrų per valandą, o vienas problemos sprendimo būdų būtų greičio ribojimo kalnelių – vadinamųjų „gulinčiųjų policininkų“ – įrengimas.

Vieni prašo įrengti kalnelius, kiti – juos nuardyti

Tačiau Šilutės policijos komisariato atstovas Alvydas Balandis pastebėjo, kad tie kalneliai – labai daug diskusijų keliantis dalykas. Jau ir Rusnėje, ir Žemaičių Naumiestyje, ir Šilutėje būta atvejų, kai tokių kalnelių prašę žmonės netrukus vėl beldėsi seniūnijon, savivaldybėn ir policijon, prašydami juos panaikinti. Apie tokius permainingus pageidavimus ne kartą rašė ir „Šilutės naujienos“.

„Kai tik įrengiami greitį ribojantys kalneliai, žmonės vėl pyksta, kad dėl dunksinčio transporto jiems namų sienos ima skilinėti, ramybės jie nebeturi“, – priminė pareigūnas.

Anot A.Balandžio, pastaruoju metu viename posėdyje svarstomas kalnelių įrengimo, o kitame – tų pačių kalnelių panaikinimo klausimas. Jis neabejoja, kad nepatenkintųjų tokiais greičio ribotuvais greit atsirastų ir Pagryniuose.

Pastatys ženklą „Pagryniai“

Klaipėdos regiono kelių Šilutės kelių tarnybos viršininkas Algirdas Jakubauskas sakė, kad namai K.Griniaus gatvėje pastatyti palyginti neseniai, tad gali būti kad ir dėl šios priežasties visų būtinų eismo ženklų dar nespėta sustatyti. Pastatyti gyvenvientės pradžią žymintį ženklą „Pagryniai“ įpareigota Šilutės seniūnija. Už šio ženklo greitis savaime ribojamas iki 50-ties km per valandą.

Riboti dar labiau, komisijos narių nuomone, nebūtų normalu, nes važiuojamojoje gatvės dalyje vis dėlto turime važiuoti – ne vaikščioti pėsčiomis.

Šilutės r. policija savo ruožtu bus įpareigota šioje gatvėje sugriežtinti budėjimą, bus judinama ir šaligatvių įrengimo problema.