Pagryniuose sudegė namas – šiemet jau 27-asis

Penktadienio naktį Pagryniuose užsiliepsnojo medinis namas. Ir nors gaisras buvo užgesintas mažiau nei per dvi valandas, nudegė stogas, apdegė arba vandeniu buvo sulieti namų apyvokos daiktai, statybinės medžiagos.

Kai į Pagrynius atvyko ugniagesiai, medinis namas jau degė atvira liepsna.

Šiemet tai jau 27-asis gyvenamasis namas, užsidegęs Šilutės rajone. Visgi galima pasidžiaugti geresne gaisrų statistika – jų iki šių metų rugsėjo 1 d. kilo 30 mažiau, negu pernai tuo pačiu laikotarpiu.

Namas buvo negyvenamas

Pranešimas apie liepsnojantį namą Pagryniuose buvo gautas rugsėjo 18 d., praėjus beveik pusvalandžiui po vidurnakčio. Bendruoju pagalbos centro numeriu pranešta, kad atvira liepsna dega namo stogas. Ugnį malšinti atskubėjo dvi ugniagesių autocisternos iš Šilutės ir Žemaičių Naumiesčio.

Vieno aukšto medinis namas priklausė trims savininkams, jame buvo trys butai. Paskutiniu metu name niekas negyveno, tačiau jis buvo remontuojamas, elektra buvo atjungta.

Gaisro metu nudegė šiferiu dengtas stogas, apdegė ir vandeniu sulieti namų apyvokos daiktai, statybinės medžiagos. Šiuo metu vyksta tyrimas gaisro priežasčiai nustatyti.

Gaisro pašvaistė nušvietė naktinį dangų.

Du padegimo atvejai

Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadas Rimantas Mačijauskas komentavo, kad šiemet iki rugsėjo 1 d. Šilutės rajone kilo 30 gaisrų mažiau nei pernai. Pernai 128, šiemet – 98.
Pernai iki rugsėjo 1-osios rajone degė 12 ūkinių pastatų, šiemet – 9. Per devynis šių metų mėnesius degė penkiais gyvenamaisiais namais mažiau nei pernai: pernai 32, šiemet – 27. Pernai degė 12 savaeigių transporto priemonių, šiemet – 10.

Šiemet dažniau gaisrai gesinti apleistuose nenaudojamuose pastatuose: pernai 3, šiemet – 7. Šiemet degė 8 buitinių atliekų konteineriai, pernai 6, žolė gesinta 51 kartą pernai, šiemet – 36. Šiais metais užsidegė ir vienas gamybinis pastatas, pernai iki rugsėjo 1 d. tokių gaisrų nebuvo.

Šiais metais ugniagesiai daugiau atliko gelbėjimo darbų – 131, pernai – 112. PGT vyrai važiuoja padėti visur, kur nutinka bėda – ar avarija, ar medis užgriuvęs, ar skęsta žmogus, ar nukentėjo nuo neatsargaus elgesio buityje. Sunkiausias darbas gelbėtojams ir didžiausia nelaimė ūkininkams šiemet buvo uragano nuversta galvijų ferma Šyšgirių kaime. Tuomet visiems teko gelbėti po griuvėsiais likusius gyvus ir traukti jau nebegyvus gyvulius, o gelbėjimo darbai užtruko kone parą.

Prisimena PGT vadas ir didelį gaisrą pavasarį Vainute, kai vienas po kito, siaučiant stipriam vėjui, užsiliepsnojo pastatai. Ugnis tąkart įsiplieskė nuo automobilio akumuliatoriaus. Skaudi nelaimė Kivylių kaime įvyko ir birželį, kai gaisro liepsnos be namų paliko daugiavaikę šeimą.
R. Mačijauskas pastebi, kad dažniausiai gaisrai kyla nuo elektros instaliacijos ar buitinės technikos gedimų, taip pat nuo neatsargus elgesio su ugnimi. Šiemet užfiksuoti du tyčiniai padegimo atvejai (pernai vienas toks atvejis).