Pagryniuose teks dar labiau mažinti greitį

pagryniai eismasJau 2 metus šalia Šilutės esančioje Pagrynių gyvenvietėje, garbaus prezidento Kazio Griniaus vardu pavadintoje gatvėje gyvenantys žmonės kovoja, kad pro jų namus zvimbiantys automobiliai būtų priversti mažinti greitį.

Išgirsti jie buvo tik praėjusį mėnesį vykusiame rajono Eismo saugumo komisijos posėdyje – čia nutarta, kad nuo šiol šioje gatvėje bus galima važiuoti ne greičiau kaip 30 km/val.

Kitos išeities nebemato

Jau nebe pirmą kartą į Eismo saugumo komisijos narių širdis beldžiasi Pagrynių K.Griniaus gatvės žvyruotosios dalies gyventojai. Šioje gatvės dalyje stovi apie 10 namų, ir anot gyventojų atstovo Kęstučio Bastakio, greičio ribojimo šioje gatvėje iki 30 km klausimą žmonės kelia jau nuo 2013 metų.

Nors gyvenvientės pradžioje stovi ženklas „Pagryniai”, kurio galiojimo zonoje greitis natūraliai negali būti didesnis nei 50 km, tačiau, anot pagryniškių, dėmesio į ženklą beveik niekas nekreipia. Ypač pasukę į gyvenvietės pakraštyje esančią K.Griniaus gatvelę, kuria taip patogu išvažiuoti link Šilutės – Rusnės plento.

Pagryniškiai baiminasi ne tik dėl savo vaikų saugumo, retkarčiais vis bandančių išsprukti gatvėn su dviračiais, bet pyksta ir dėl to, kad negali net atverti savo namų langų. Mat įsibėgėję asfaltuota danga automobiliai ir toliau esančia žvyruota gatvės dalimi lekia tokiais geičiais, kad sukelia didžiausius dulkių debesis, o žmonėms belieka jomis kvėpuoti.

Anot gyventojų, greitis čia viršijamas „masiškai”, „skraidoma kaip raketomis” ir gyvenvietėse privalomo greičio ribojimo čia nesilaiko niekas. Nepadėjo net Policijos komisariatas, į kurį gyventojai jau ne kartą kreipėsi, prašydami užtikrinti greičio mėgėjų kontrolę. Tačiau kol nėra atskiro greičio ribojimo ženklo, ir pareigūnai bausti negali.

Planų asfaltuoti žvyruotąją gatvės dalį Šilutės seniūnija kol kas nepuoselėja, tad kitos išeities, kaip tik patiems ieškoti galimybės dar labiau apriboti greitį palei savo namus, pagryniškiai nemato.

Ženklus pirks už savo pinigus

Eismo saugumo komisijos nariai sutiko, kad problema yra, bet, anot Šilutės seniūno pavaduotojo Algirdo Ivanausko, „įvairaus pobūdžio eismą reguliuojančiais ženklais Šilutėje jau esame taip apsistatę”, kad gal tik Lenkijoje jų dar yra daugiau.

Komisija svarstė, ar galima tikėtis, kad greičio mėgėjai kreips dėmesį į dar vieną greitį ribojantį ženklą. Anot A.Ivanausko, pavyzdžiui, Naujakurių kvartale pastebėta, kad ir pastačius greitį ribojančius ženklus niekas nepasikeitė – gyventojai skundžiasi, kad skraiduoliai kaip lakstė, taip ir toliau laksto.

Tačiau K.Griniaus g. gyvenančių žmonių pažadas reikalingus ženklus nusipirkti už savo pinigus padėjo jiems pasiekti tikslą.

Seniūnijai beliko tik stovus ženklams atvežti. Tad nuo šiol į šią gatvę įsukę vairuotojai turi atidžiai stebėti spidometro rodmenis, antraip jiems gali tekti gerokai paploninti piniginę.