Pagyventi, kur amžina vasara

Teo Lukiene su seimaMalaizija. Dvidešimt aštuonių laipsnių šiluma rudenį, arbatos šiltumo jūros vanduo ir  smėlėti paplūdimiai -atrodytų, ne gyvenimas, o vien atostogos. Būtent šią šalį pasirinko verslininkė Jurgita Lukienė darbui ir gyvenimui su šeima.

„Iš Lietuvos norėjome išvykti ne todėl, kad čia būtume nesudūrę galo su galu. Visko mums užteko, turėjome savo mėgstamus darbus“, – pasakoja kalbų mokyklos ir vertimų biuro Lietuvoje savininkė J. Lukienė, kuri dvejiems metams kartu šeima išvyko gyventi į Malaizijos salą Penangą.

Pasiūlymas įkvėpė

Vokiečių kalbos specialistė jau kuris laikas galvojo apie įdomų darbą užsienyje, buvo aptikusi ne vieną pasiūlymą padirbėti Vokietijoje, tačiau tai buvo ne tai, ko ji norėjo. Ir staiga elektroniniu paštu atskriejo pasiūlymas dėstyti vokiečių kalbą Malaizijoje.

„Apie šalį beveik nieko nežinojome. Kai paskaitėme, kad ten nebūna mažiau kaip 25-32 laipsniai šilumos, visus metus galima valgyti šviežius vaisius, maudytis jūroje ir baseine, – pamanėme: važiuojam. Abu su vyru svajojome pagyventi ten, kur amžina vasara“, – šypsosi Jurgita.

Buitis – ne kliūtis

Šeima į šalį, kurią nuo Lietuvos skiria 9000 kilometrų, išsiruošė su trimis nedideliais vaikais: 11 m. dukra, 4 m. sūnumi ir mažiausiąja – dar tik 6 mėnesių dukrele. „Buvo žmonių, kurie sakė, kad išprotėjome“, – juokiasi moteris.

Kelionė lėktuvu truko parą. Penango sala pasitiko karštu drėgnu oru ir įkurtuvių rūpesčiais. Apsistoję viešbutyje, Lukai būstui ieškoti pasirinko agentę vokietę, nes susirašinėjimas su Malaizijos agentūromis dar esant Lietuvoje nebuvo sėkmingas.

Iš kelių nekilnojamojo turto agentės aprodytų butų vienas šeimai idealiai tiko: iki Jurgitos darbo – 7 minutės pėstute, šalia parkas su žaidimų aikštele, kieme – didelis baseinas, sporto salė, kavinė, parduotuvė, teritorija visą parą saugoma, butas su baldais ir kita būtiniausia įranga.

Gaminti nebūtina

Praėjus penkioms dienoms po atvykimo į Malaiziją Jurgita su šeima jau gyveno savo svajonių namuose. Darbdaviai J.Lukienės taip pat neskubino, dar keletą savaičių leido priprasti prie aplinkos.

Skubėti įsisukti į buities rūpesčių verpetą Lukų šeimai nereikėjo ir dėl maisto ruošimo – Penango saloje lauko kavinėse maistas visada šviežias, skanus ir pigus. Jurgita pasakoja, kad nemažai malajų gyvena butuose, kuriuose iš viso nėra viryklės ir orkaitės.

Daugiau laiko šeimai

Nekilnojamojo turto pardavimo ir nuomos kaina Malaizijoje priklauso nuo vietos, saugumo, atstumo iki miesto centro ar jūros. 100 kv. metrų ploto 3 miegamųjų buto su vaizdu į Penango kalvą, kuriame gyvena Jurgita su šeima, nuoma kainuoja apie 1500 litų per mėnesį.

J.Lukienė moko suaugusiuosius vokiečių kalbos. Tarp jos mokinių – malajai, kinai, indai, japonai, vietnamiečiai. „Per dieną tenka dirbti tris keturias valandas, todėl galiu daug laiko praleisti su šeima, o to Lietuvoje labai trūko. Tad gyvenu ne tik svajonių namuose, bet ir dirbu svajonių darbą. O atlyginimo užtenka visai šeimai“, – džiaugiasi Jurgita.

Būsto paieška – ir TV ekrane

Noras pakeisti aplinką, daryti karjeros pertrauką ar gražiai praleisti senatvę kitoje šalyje akina žmones ieškotis antrų namų įvairiuose pasaulio kraštuose. Kaip įsikurti nepažįstamoje šalyje? Kaip joje susirasti tinkamą būstą? Apie tai kuriami net realybės šou, rengiami televizijos projektai.

Vienas tokių – per kanalą „Travel Channel“ rodoma intriguojanti laida „Būstų medžiotojai užsienyje“ („International House Hunters“). Televizijos GALA žiūrovai šią laidą gali pažiūrėti visomis savaitės dienomis nuo 14 valandos.

Televizija GALA

Apie namus užsienyje svajojančių televizijos GALA žiūrovų dėmesiui – kanalo „Travel Channel“ laida „Būstų medžiotojai užsienyje“. Žiūrėkite kasdien nuo 14 valandos.