Pagyvenusių žmonių dieną – dėmesys senjorams

pagyvenusius zmoniu diena sveksna veltinis1Paminėti Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, pagerbiant močiutes ir senelius dovanojant jiems malonių staigmenų – Mindaugo Nogaičio koncertą, Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos trečiokų (mokyt. N.Kairienė ir V.Adomavičienė) ir „Diemedžio“ ugdymo centro ugdytinių (mokyt. padėjėja V.Rukšnaitienė) sveikinimų, sudalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse ir nusivelti muiliuką – kempinę, išgirsti gydytojos Virginijos Vičienės parengtą paskaitą ir galiausiai visiems susėsti prie vieno vaišių stalo – švėkšniškius pakvietė neįgaliųjų draugijos Švėkšnos skyrius.

Pasak tą dieną skaičiusios paskaitą gydytojos V. Vičienės, senėjimas – normalus, laipsniškas procesas, susijęs su tam tikrais pokyčiais, o sveikas senėjimas – tai galimybės užsitikrinti fizinę, socialinę ir dvasinę sveikatą, siekiamybė įgalinti pagyvenusius žmones aktyviai dalyvauti visuomenės gyvenime nepatiriant diskriminacijos, džiaugiantis savarankiškumu bei gyvenimo kokybe.

Mūsų visuomenėje egzistuoja ydinga nuomonė, kad pagyvenę žmonės nekompetentingi, silpni ir nenaudingi, nebesugebantys dirbti, o dėl to ribotos savirealizacijos galimybės. pagyvenusius zmoniu diena sveksna publika

Gydytoja patikino, kad senatvės rūšių yra tiek, kiek ir pagyvenusių žmonių, o kiekvieno žmogaus laimės jausmas, kad ir kas nutiktų, išlieka pastovus. Vadinasi, galima daryti prielaidą, jog kaip jauteisi būdamas vaikas, jaunuolis ar vidutinio amžiaus, panašiai jausiesi ir senas. Senatvė žmogaus kardinaliai negali pakeisti ir žmogus vien dėl to, kad paseno, negali tapti kur kas nelaimingesnis, nei buvo anksčiau. Jaunystėje džiaugsmo ir pasitenkinimo teikė meilė, sėkmė darbe, karjera, o senatvėje – bendravimas, švari sąžinė ir laisvė veikti, ką nori, realizuojant savo talentus.

Baigdama gydytoja V.Vičienė žmogaus gyvenimą filosofiškai palygino su smėlio laikrodžiu ir degančia žvake. Vienu atveju gyvenimas kaip smiltys išbyra, nepalikdamas įminto pėdsako, kitu – nors ir tirpdamas, kaip žvakės vaškas, skleidžia šilumą ir šviesą.

Renginyje dalyvavęs Švėkšnos parapijos klebonas S.Katkus, prelatas P.V.Stukas ir seniūnas A.Šeputis taip pat pasveikino senjorus su jų diena, pasidžiaugė pagyvenusių žmonių aktyvumu, energija ir juokavo, kad linkėti aktyvumo Švėkšnos senjorams gal jau ir nebereikėtų, nes jo ir taip pakanka, net pavydu su kokiu energijos užtaisu dalyvauja renginiuose, draugijų veikloje, organizuojasi išvykas.
****
Visi – ir seni, ir jauni, gyvenam po viena saule, po vienu dangum, visiems yra skirta kvėpuot, džiaugtis saule, debesiu, medžiu, metų laiku. Nesama jokios ribos. Tad gyvenkime, švieskime tirpstančios žvakės šiluma, šildykime savo širdies liepsna, laikydami save individualybėmis, kurios palankiomis progomis visada gali pasireikšti.