Paieškų tarnyba suvedė skirtinguose miestuose užaugusius brolį ir seseris

Paiesku tarnyba 3Trijų jaunų žmonių praeityje – po pora dešimčių gyvenimo metų, galvose – galybė kirbančių klaustukų, o dabartyje – visą ligtolinį jų gyvenimą aukštyn kojom apvertusi realybė.

Tokioje situacijoje neseniai atsidūrė trys jaunuoliai – dvi sesės ir brolis: Vainuto seniūnijos Balčių kaime gyvenanti Eglė bei telšiškiai Vidas ir Monika.

Visą paieškų ratą užsuko Vidas, kai kitą dieną po 18-ojo savo gimtadienio paskambino Lietuvos televizijos laidos „Nacionalinė paieškų tarnyba“ kūrėjams. Paskambino ir pasakė, kad nori rasti kitus savo artimuosius. Ir jau netrukus kartu su sese Monika ir televizininkais važiavo link Vainuto, kur jų laukė vyresnioji sesė, kur gyvena dar 5 broliukai ir sesutės…

Mamos žinojo tik vardą

Vainutiškiai dar ir dabar nepaliauja aptarinėti neseniai per LTV matytos ir miestelį sukrėtusios laidos. Tiesa, toje laidoje buvo tik garsiai pasakyta tai, ką visi vietiniai ir be televizijų gerai žinojo jau seniai: visai čia pat, viename miestelio daugiabučių, gyvena 6 vaikus auginanti moteris, kuri dar beveik tiek pat jų yra išmėčiusi po pasaulį…

O štai Telšiuose gyvenantys abiturientas Vidas ir keleriais metais jaunesnė jo sesutė Monika apie tą moterį nežinojo absoliučiai nieko. Tiksliau, žinojo tik tiek, kad kažkur turėtų gyventi jų biologinė mama, juos pagimdžiusi ir palikusi.
Apytikriai žinojo ir jos vardą: „Berods, Violeta“, – išsitarė Vidas.

Ne tos moters ilgėjosi Vidas, bet kažkur gyvenančių kitų savo brolių ir seserų. Vaikinas manė, jog jo mama galėjo turėti 5 vaikus, ir nejučia išpūtė akis, kuomet išgirdo, kad bus kalbama apie daug didesnius skaičius: jų yra net 11.
Vidui ir Monikai sušvito ne tik viltis juos rasti, bet atsirado ir daug nerimo. Ar neatstums? Ar priims? Ar panorės susitikti?

Mama net nesisveikindavoPaiesku tarnyba

Tik įsivaizduoti galima, kaip Vidui ir Monikai iš po kojų slydo žemė, kuomet laidos kūrėjai jiems pasakojo, jog du vyresnieji jų broliai – Edgaras ir Dovydas – jau seniai yra įvaikinti užsienyje, jog viena vyresnė sesė gyvena Šilutės rajone ir ją užaugino tikra jų motinos sesuo, jog Vainute auga dar 6 mažieji – jais rūpinasi tikroji mama.

Nerimo telšiškiams nestigo ir važiuojant į Vainutą, ir žengiant į Balčių kaime gyvenančios Daivos Pociutės kiemą, kur jau laukė ne tik šeimininkė – tikra teta, bet ir 19-metė Eglė, jų vyresnioji sesuo.

Vyresnėlė neslėpė, kad tikrąją savo istoriją – jog yra įvaikinta – sužinojo būdama 8-erių. Bet netgi ne šis faktas  Eglei buvo didžiausias netikėtumas, o tai, kad pasirodo, tikroji jos mama yra ta moteris, kuri retkarčiais ateidavo į svečius – jos mamos sesuo Violeta. Ateiti tai ateidavo, bet kaip sekasi Eglutei, taip niekada ir nepasidomėjo.

„Tai buvo šokas“, – jau vėliau „Šilutės naujienoms“ sakė Eglė.

Bet šokas praėjo, o mergaitė greit susivokė, kad jai gera toje šeimoje, kurioje auga, kad ji yra mylima, o tai yra svarbiausia. Juolab kad tikroji mama ir toliau nerodė jokio noro bendrauti, sutikusi Eglę net nesisveikindavo.

„Ji man svetimas žmogus, kitos šeimos aš nepripažinčiau, nes visada buvau laiminga su savo tėvais“, – sakė Daivos Pociutės ir dabar jau a.a. Rimo Bučinsko šeimoje užaugusi mergina.

Ši pora mergaitę parsivežė tik gimusią, jų šeimoje ji augo vienturtė.

Šiuo metu Eglė jau baigia mokslus Klaipėdos turizmo mokykloje, atlieka praktiką, o netrukus gaus ir diplomą. Nuoskaudos sako jokios nejaučianti, ir jei tektų rinktis, kur gyventi, pas tikrąją mamą ji neitų. Ir mama jos nevadintų.

Televizininkai pažadėjo lengvą staigmenėlę

„Žiauriai faina“ – tokia prasiveržusia jaunatviška emocija Eglė apibūdina susitikimą su broliu ir sese. Prisipažįsta ir pati pagalvodavusi apie panašias paieškas, tik vis nesumetė, nuo ko pradėti. Jaunesnieji sugalvojo pirmieji.

Apie brolį ji irgi žinojo nuo tų pačių 8-erių metukų, o žinia apie sesę tapo tikru netikėtumu, nes dokumentuose apie ją žinių nebuvę.

„Turime jums lengvą staigmenėlę“, – taip, anot Eglės, telefonu ją nuteikė „Nacionalinės paieškų tarnybos“ kūrėjai. Bet pati mergina tokią žinią įvardija kaip nelengvą, bet labai džiugią staigmeną.

Dabar ji sako jau pažįstanti kone visus savo artimuosius, išskyrus tuos du užsienyje įvaikintus brolius. Apie juos, anot laidos kūrėjų, žinių beveik nėra, tad ir galimybės rasti taip pat nėra. Na, nebent jų giminės pamatytų LTV laidą ir jie patys kreiptųsi į ją.

Paiesku tarnyba 2Netrukus po susitikimo su Vidu ir Monika Eglė irgi lankėsi jų šeimoje Telšiuose. Grįžusi po savaitės nepajėgė sutalpinti savyje džiugesio: „Buvau labai šiltai priimta, o jų tėtis Jonas netgi pasakė, jog dabar jis turės dvi dukras“, – linksmai pasakojo Eglė „Šilutės naujienoms“.

Duris užtrenkė ir vėl…

Televizijos žurnalistams telšiškiai Jonas ir jo žmona Nijolė pasakojo, jog Vidą auginti jie paėmę vos pusantrų metukų. Po kelerių metų gavo žinią, kad Vidučio mama pagimdė ir ligoninėje paliko dar vieną vaiką – mergaitę. Nuvažiavo tada į Šilutės ligoninę ir parsivežė kelių dienų naujagimę. Monika buvo jau penktasis paliktas tos moters vaikas.

„Niekada nesame nė pagalvoję, kad jie ne mūsų vaikai, be jų savo gyvenimo neįsivaizduojame“, – ramiai prieš kameras kalbėjo Jonas.

O Vidas ir Monika tikino, kad džiaugiasi užaugę toje šeimoje, kur, jų pačių žodžiais tariant, gavo viską ko norėjo, kur nebijojo nei klausti, nei ko paprašyti. „Augau kaip su tikrais savo tėvais“, – trumpai apibendrino Monika.

„Šitoj šeimoj buvo gera, tai tikrų tikriausia šeima“, – pritarė sesei Vidas.

Ne be pasididžiavimo gaidelės balse Jonas pasakojo, kad abu jo vaikai labai gerai mokosi, kad turi daug pomėgių, yra sportinių šokių šokėjai, o Vidas jau ruošiasi ir chirurgijos studijoms.

Atvažiavę į Vainutą, Vidas ir Monika visgi ryžosi aplankyti ir tikrąją savo mamą, kuriai kažkada buvo nereikalingi. Bet paaiškėjo, kad nereikalingi ir dabar: pravėrusi duris ir supratusi, kas už jų stovi, Violeta vėl jas užtrenkė…