Pajamas jau deklaravo apie 1000 Šilutės rajono verslininkų

office-620822 960_720Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad balandžio 9 d. duomenimis, iš Šilutės rajone registruotų 2839 smulkiųjų verslininkų, savo pajamas jau deklaravo 730 savarankiškai dirbančių asmenų. Tai sudaro apie 26 proc. visų tai privalančių atlikti mūsų rajono verslininkų. Toks procentas atitinka Klaipėdos regiono vidurkį.

Klaipėdos AVMI išplatino informaciją, kad pajamas iš individualios veiklos už 2018 metus jau deklaravo apie 11,7 tūkst. regione veiklą vykdančių smulkiųjų verslininkų. Deklaracijas iki gegužės 2 dienos už minėtą laikotarpį dar turi pateikti 34 tūkst. savarankiškai dirbusių gyventojų.

Klaipėdos apskrities ir Žemaitijos regione aktyviausiai pajamas deklaruoja Rietavo, Skuodo, Plungės rajonų savivaldybėse individualią veiklą vykdę gyventojai. Pasyviausiai deklaracijas teikia smulkieji verslininkai iš Tauragės rajono, Palangos, Pagėgių ir Neringos savivaldybių.

„Deklaracijas pateikti gyventojams privalu net ir tuo atveju, jeigu iš vykdomos individualios veiklos nebuvo gauta pajamų. Dar laukiame didžiosios dalies, apie 75 proc., pernai individualią veiklą vykdžiusių gyventojų pajamų deklaracijų,“ – sako Klaipėdos AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Laimutė Mačernienė.

Individualią veiklą vykdantiems gyventojams dažnai kyla klausimų pildant ir teikiant deklaracijas. Todėl nors iki gegužės 2 dienos dar liko daugiau nei trys savaitės, gyventojų prašoma deklaravimo nepasilikti paskutinei dienai.

„Kai kuriems gyventojams prireikia tik minimalios VMI konsultantų pagalbos, kitų situacijos specifinės ir jiems reikalingas detalesnis išaiškinimas,“— sako L. Mačernienė. Siekdama palengvinti deklaravimo procesą individualią veiklą vykdantiems gyventojams, VMI šiemet sukūrė naują e. paslaugą — virtualų buhalterį i.APS.

Iki šiol individualią veiklą vykdantiems gyventojams VMI negalėjo pilnai užpildyti preliminariųjų deklaracijų, nes privalomus deklaruoti duomenis apie gautas individualios veiklos pajamas ir patirtas išlaidas turi tik patys gyventojai. Tiems, kurie naudos virtualųjį buhalterį i.APS, visa tai pasikeis jau 2020 m. Pagal i.APS vedamo Pajamų ir išlaidų žurnalo, taip pat trečiųjų šalių VMI pateiktus duomenis, VMI jiems kitąmet užpildys preliminariąsias deklaracijas už 2019 metus, kurias patikrinus, ar duomenys teisingi, beliks tik pateikti.