Pajudės dar kelių Šilutės gatvių rekonstrukcija

Ramuciu gatve 2Tai vienoje, tai kitoje miesto gatvėje burzgianti technika, renovuojanti asfaltą ar šaligatvius, vienus miestelėnus džiugina, kitus… tik suerzina. Susierzina tie, kas metų metus laukia ir nesulaukia savo gatvelės rekonstrukcijos.

Tokie užmirštieji jau daugybę metų jaučiasi Šilutės pakraštyje, Traksėdžiuose gyvenantys ir dirbantys žmonės, kurie savo namus priversti pasiekti baisios būklės pėsčiųjų ir dviračių taku. Panašiai apie save mano ir gyvenantieji Ramučių gatvėje ar čia įsikūrusių įstaigų darbuotojai, kurie taip pat neturi šaligatvių, braunasi pro krūmus, o važiuoja siaurutėle asfalto danga.

Šių ir dar kelių miesto vietų gyventojams švinta viltis sulaukti gatvių renovacijos.

Nėra nei šaligatvių, nei apšvietimoRamuciu gatve 1

Šilutiškis Andrius gyvena Ramučių gatvėje, ir jam ne visvien, kokiu keliu į mokyklą eis jo ir kaimynų vaikai. Anot Andriaus, jiems tenka eiti gatve, neturiančia šaligatvių. Tai ne tik nepatogu, bet ir labai pavojinga.

Vedžiodamas Ramučių gatvės pakraščiais Andrius parodo keletą vietų, kur šaligatvio plytelės dar išlikusios, bet jos tokios išklypusios, kad neduok Dieve jomis žengti tamsiu paros metu – koją kaip mat gali tekti gipsuoti… O apšvietimo šioje gatvėje apskritai niekada nebuvo.

Bet ir tie, kam pavykstaišsaugoti sveikas kojas, rizikuoja namo grįžti su guzu kaktoje, mat kai kur šalia to „šaligatvio“ augančių medžių šakos jau tiek užgožė šaligatvį, kad po jomis praeiti nesusilenkęs it klaustukas gali nebent septynmetis…

Andriui skaudu, kad neretai kaimų centrai gražiau sutvarkyti nei šis Šilutės pakraštys. Bet dar skaudžiau, kad vis išgirsta kalbų, neva Ramučių gatvės renovacijos ir projektas jau parengtas, ir pinigai buvę skirti, tik… nežinia kur nuplaukė. Todėl jis prašo, kad apie tai išaiškintų redakcija.

Nei projekto, nei pinigų dar nebuvo

DSCF6941Savivaldybės Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Oželis sako, kad privalomos sklypų formavimo Ramučių gatvėje procedūros išties buvo pradėtos dar pernai, tačiau iki šiol nei gatvės rekonstrukcijos projekto, nei juo labiau tam skirtų pinigų nebuvo.

Bet M.Oželis gyventojams turi gerų žinių – Ramučių gatvę rengiamasi rekonstruoti.

Pasak specialisto, ši gatvė yra valstybinės reikšmės rajoninio kelio Šilutė – Ramučiai – Gardamas dalis, todėl jos rekonstrukcijai reikėjo gauti Lietuvos automobilių kelių direkcijos leidimą.

Prašymą Savivaldybė jau išsiuntė, palankaus atsakymo tikimasi artimiausiu metu. Tada bus galima skelbti projektavimo darbų konkursą, pradėti projektavimą, vėliau reikės atlikti projekto ekspertizę, kelių saugumo auditą… Tik po visų šių procedūrų Savivaldybė duos statybos leidimą.

Žodžiu, laukia dar nemažai būtinų procedūrų, tad kada tiksliai prasidės rekonstrukcijos darbai, kol kas sunku pasakyti. Anot M.Oželio, tai gali būti ir kitais, ir dar kitais metais.

Rekonstrukcijos metu nuo Cintjoniškių gatvės ir Pramonės gatvės sankryžos palei Ramučių gatvę iki miesto aplinkkelio bus įrengtas pėsčiųjų ir dviračių takas. Vėliau jis pasieks net Grabupių gyvenvietę, kad ir iš čia pėstieji ir dviratininkai galėtų saugiai pasiekti Šilutės centrą.
Kartu bus įrengtas ir Ramučių gatvės apšvietimas, atnaujinta asfalto dalis.

Planuojama, kad visas projektas bus įgyvendintas per 2-3 metus.

Atnaujins taką į Traksėdžius

Ruošiamos dar kelių Šilutės gatvelių rekonstrukcijos procedūros.

Planuojama šiek tiek praplėsti siaurutę Lauko gatvę – šiemet vyks jos projektavimo procedūros.

Šiemet numatyta sutvarkyti privažiavimą ir prie kelių renovuojamų H.Šojaus gatvės daugiabučių.

Bet didžiausias džiaugsmas, matyt, laukia traksėdiškių ir šiame miesto pakraštyje dirbančių žmonių, kuriems į namus ar į darbą tenka nukakti dar sovietmečiu paklotu pėsčiųjų – dviračių taku. Šio tako būklę nuolat linksniuoja pas mus atvažiuojantys turistai, kurie, savo nelaimei, pabando sėsti ant pamėgtų dviratukų. Jau būta atvejų, kai dviratininkai tame take krito nuo savo transporto priemonių įvažiavę į duobę, rodė kruvinas alkūnes…

M.Oželis sako, kad tako projektavimas jau eina į pabaigą, tad kitąmet gali prasidėti rekonstrukcijos darbai. Takas bus paplatintas, paklota nauja asfalto danga, įrengtas apšvietimas.