Pajudės Naujakurių kvartalo gatvių rekonstrukcija

naujakuriu karklu gatveApie 1,84 mln. litų Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšų Susisiekimo ministerija nusprendė skirti  Šilutės miesto Naujakurių mikrorajono gatvių rekonstravimui. Toks įsakymas pasirašytas spalio 10 dieną.

Šilutės miesto Naujakurių kvartale gatvės rekonstruojamos jau ne vienerius metus. Pasinaudojant 2007-2013 metų Europos Sąjungos struktūrine parama 2011-2013 metais buvo įgyvendinamas projektas „Šilutės miesto Naujakurių mikrorajono Komunarų ir Gluosnių gatvių rekonstravimas“, kurio vertė – apie 4,8 mln. Lt (apie 3 mln. Lt skyrė Europos regioninės plėtros fondas).

Dabar gautas finansavimas padės tęsti kitų gatvių tvarkymo darbus. Numatyta rekonstruoti Karklų ir Dzūkų gatves.

Trišalė projekto finansavimo ir administravimo sutartis bus pasirašoma jau šį mėnesį, o projektą planuojama baigti 2014 metų rugpjūčio mėnesį.

Šilutės miesto Naujakurių mikrorajonas yra gyvenamasis rajonas (apie 4000 gyventojų), jame nėra pramonės įmonių, prekybos centrų. Visi darbingo amžiaus žmonės darbo dienomis vyksta į darbą, veža vaikus į darželius, mokyklas.

Visuomeninio transporto šiame mikrorajone nėra. Naujakurių mikrorajone buvo apie 8 km gatvių su žvyro danga, todėl gyventojų gyvenamosios aplinkos kokybė yra prasta, jie kenčia nuo dulkių. Karklų ir Dzūkų gatvių net ir žvyro danga yra prastos būklės: danga nelygi, su išdaužomis, kelkraščiuose daugelyje vietų su stovinčiomis vandens balomis, nes nėra vandens nuvedimo, nesuformuotas skersinis ir išilginis kelio profiliai, netinkami dangos pagrindai. Gatvėse nėra šaligatvių.
ES logo su trim fondais spalvotas copyGyventojų susisiekimo ir gyvenimo kokybės pagerinimui, eismo saugumo padidinimui numatyta rekonstruoti gatves. Ši investicija pagerins transporto infrastruktūrą, sumažins neigiamą transporto poveikį aplinkai, padidins eismo saugumą, sukurs verslui palankią aplinką, pritaikys gatvę augančiam automobilių ir pėsčiųjų eismui.