Pajūrio verslininkai neranda darbuotojų

delfi kopustoPajūrio verslininkai skundžiasi darbo jėgos trūkumu, praneša TV3 „Žinios“. Esą sezoninių darbuotojų rasti labai sunku, o yra ir tokių, kurie mieliau renkasi pašalpą, nei darbą Palangos kavinėse ar viešbučiuose.

„Turiu pavyzdį, kai žmogus padirbo keletą dienų ir pasakė: „Aš pas tave nedirbsiu, nes gaunu socialinę pašalpą – 300 Lt, o iš Darbo biržos – 650 Lt. Taip susirenku 950 Lt, gulėdamas lovoje ir žiūrėdamas televizorių. O čia dar reikia dirbti, kojos sutino“, – naujienų tarnybai pasakojo viešbučio vadovė Valentina Radikienė.

Anot TV3 „Žinių“, sunkiausiai verslininkams sekasi virėjų paieškos. „Nekvalifikuotai darbo jėgai mes negalime pasiūlyti daugiau. O šiek tiek aukščiau stovintiems žmonėms mes galime pasiūlyti prie to minimalaus atlyginimo 200, 400, 500 Lt. Žiūrint, kokia pozicija užimama“, – teigė V. Radikienė.

Tiesa, pajūrio darbdaviai – irgi ne šventieji. Pasak TV3 „Žinių“, dažnas darbuotojams sumažina jau sutartą atlygį, algos nukirpimą argumentuodamas nedideliais klientų srautais. O pažadai suteikti nemokamą maistą ir nakvynę esą apsritai pamirštami.