Pakalnės upės žiotys – valdžios galvos skausmas

PAKALNES _UOSTASValdžios spaudos konferencijoje meras Vytautas Laurinaitis prisipažino, kad Pakalnės upės žiočių išvalymas, siekiant pagerinti laivybos sąlygas, dar vis lieka jo galvos skausmu. Valdžių pasikeitimai Aplinkos ministerijoje po Seimo rinkimų įnešė tik daugiau sumaišties. Nauji vadovai neranda ankstesnių dokumentų, kaip buvo planuota spręsti šią problemą.

Anksčiau Savivaldybė buvo raginta steigti Pakalnės upės vagoje vandens kelią, inicijuoti rezervato ribų, esančių kairiojoje upės pakrantėje, pakeitimą ir organizuoti Pakalnės žiočių valymą.

Dabar, pasak mero V.Laurinaičio, ministerijos valdininkai kalbas apie rezervato teritorijos mažinimą keičia kita linkme – jie norėtų rezervato ribas plėsti.

Lietuvos ornitologų draugijos pirmininkas Liutauras Raudonikis siūlo inicijuoti Pakalnės žiočių valymą ir netgi gilinimą, o iškastą smėlį siūlo supilti į salas rytiniame marių pakraštyje – salos pasitarnautų paukščių gerovei.

Pasak mero, Šilutės savivaldybė pritartų bet kokioms žiočių gilinimo iniciatyvoms. Tik baiminamasi, kad nauji užmojai gali užvilkinti darbų pradžią dar kelerius metus. Šilutės r. savivaldybei aktualu, kad Pakalnės žiotys būtų išvalytos kuo skubiau, kad upėje atsigautų laivyba. Jau ir taip akis bado už ES paramos lėšas Pakalnės senvagėje pastatytas, porą metų nenaudojamas uostas žvejų laivams, nes,  Savivaldybės vadovų įsitikinimu, seklios Pakalnės upės žiotys trukdo žvejų laivams plaukioti Pakalnės upe į žvejybos vietas ir naudotis jiems pastatytu uostu.