Pakeltos lysvės, tinkamai prižiūrimos, stebina derliaus gausa

Posakis „pirma karta nuo žagrės“ įžeisti neturėtų. Pastarasis puikiai atspindi į mūsų mentalitetą įaugusį prisirišimą prie žemės: tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme. Jei studentai pasitenkina ryšulėliu daržovių, parsivežtu iš kaimo, tai žengusieji į kitą gyvenimo tarpsnį vis dažniau patys užsiima mėgėjiška augalininkyste, nepriklausomai nuo to, gyvena individualiame name, kotedže ar net...bute.

Pakeltos lysvės – Meistro kodas internetinėje parduotuvėje siūlomas įsigyti produktas, puikiai parodantis, kaip, prisitaikant prie šiuolaikinių vartotojų poreikių, pasikeitė nuo seno populiari veikla – daržininkystė.

Pakeltos lysvės: privalumai bei trūkumai

Pakeltos lysvės, lyginant su įprastomis, pasižymi visa eilę privalumų, dėl kurių pastarosios tampa vis populiaresnės.

·         Vienas svarbiausių pliusų – estetika bei harmoninga dermė su vyraujančiu aplinkos dizainu. Dėl šios priežasties daug žmonių, iki šiol neradusių tinkamos vietos augalams savo išpuoselėtoje namų teritorijoje, gali drąsiai imtis šio projekto. Pakeltos lysvės puikiai atrodo ne tik prie tvoros, bet ir prie terasos ant net vejos centre (aišku, neturi trukdyti praėjimo). Tiek pakeltų lysvių dizainas, tiek parinkta vieta priklauso nuo individualių pageidavimų.

·         Užkietėjusiam „daržomanui“ malonu rūpintis augalais, tačiau, aišku,  norisi ir kuo gausesnio derliaus. Pakeltose lysvėse augantys augalai mėgaujasi didesniu šviesos bei šilumos kiekiu, tad atsidėkoja net 2-3 kartus turtingesniu derliumi. O ir pirmosios daržovės pavasarį čia pasirodo kur kas anksčiau nei įprastose lysvėse.

·         Pakeltos lysvės tausoja daržininkų nugaras.  Jos aukštos, tad, natūralu, sodinant, ravint, tręšiant ar renkant derlių neteks lankstytis. Tai aktualu ne tik dėl patogumo, bet ir senyvam bei ligotam žmogui.

·         Pakeltos lysvės – efektyvi daržo apsauga nuo keturkojų augintinių ar vaikų, kurie bėgiodami neretai numindžioja lysvių kraštus. Aišku, išdykėlė katė užšoks ir ant aukščiausios lysvės, tačiau netyčinių nelaimių ir su tuo susijusios žalos daržovėms tikrai sumažės.

Tiesa, prieš priimant sprendimą savo kieme „apgyvendinti“ vieną ar kelias pakeltas lysves, derėtų įvertinti ir žemiau pateiktus niuansus.

Aukščiau pakeltas lysves stipriau kaitina saulė, tad, natūralu, žemė greičiau išdžiūsta ir reikalauja dažnesnio laistymo.

Viena didžiausių pakeltų lysvių problema – graužikų (dažniausiai pelių ir kurmių), besitaikančių į augalus, ataka. Sumažinti pastarųjų daromą žalą galima lysvės šonus dengiant medžiaga ar dugne įrengiant metalines groteles.

Augalai augs sparčiau, tačiau tenka pripažinti, jog pakeltų lysvių įrengimas pareikalaus daugiau pastangų nei paprastų. Internete rasite patarimų, kaip šias lysves pasigaminti patiems, tačiau, taupantiems laiką bei, aišku, nervus (ne paslaptis, kaip gali baigtis meistravimas iš serijos „pasidaryk pats“), šias galima įsigyti. Beliks tik sumontuoti, paruošti tinkamą dirvožemį bei, aišku, pasodinti pageidaujamus augalus.

Naudingi patarimai, norintiems, jog augalai pakeltose lysvėse vešėtų
Pakeltos lysvės – gana nesena tendencija daržininkystės srityje, tad net senelei, per savo gyvenimą užauginusiai tonas pomidorų ar agurkų, šiuo klausimu gali pritrūkti kompetencijos. Pateikiame kelis naudingus patarimus, kuriais pravartu pasinaudoti auginant daržoves pakeltose lysvėse.

·         Pakeltoje lysvėje dirvožemis turėtų būti formuojamas kaip sumuštinis. Apačioje – stambesnės medžių šakos, šaknys, žievės ir panašiai. Viduryje – smulkios šakos, šaknys, žievės, buitinės atliekos, mėšlas, žolė, kompostas. Viršuje – kompostinė, augalų sodinimui skirta žemė.

·         Kiekvieną paklotą sluoksnį suspauskite – taip lysvė susmuks mažiau.

·         Pakeltose lysvėse sezono pradžioje rekomenduojama sodinti agurkus, pomidorus, kopūstus, česnakus ar kitas daržoves, kurių augimui reikia didelio kiekio maistinių medžiagų. Vėliau – salotas, špinatus, gražgarstes ar kitas daržoves, kurių poreikis maisto medžiagoms yra mažesnis.

·         Pakeltas lysves įrenkite rudenį ar anksti pavasarį ir nusiteikite, jog po 3-4 metų, suirus dirvožemio sluoksniui, šio reikės naujo.

Medinės bei plastikinės pakeltos lysvės, kurias siūlo įsigyti UAB „Meistro kodas“, pagreitins Jūsų kelią svajonių daržo link!