Pakoręs šunį inkakliškis gavo viešųjų darbų

250px-Knot-hangmans-nooseNeturėjęs pinigų senam šuniui užmigdyti, Šilutės rajono gyventojas jo mirties datą ir laiką parinko pats. Vokiečių aviganių veislės šuo gyvenimą baigė Inkaklių miške, siūbuodamas ant medžio šakos.

Kaip praneša Šilutės r. apylinkės teismas, už žiaurų elgesį su gyvūnu prieš teismą stojęs M.A. visiškai pripažino savo kaltę.

Vyras pasakojo, kad šuo buvo senas, ligotas, agresyvus, kelis kartus buvo pabėgęs iš namų, puldavo ant vaikų. Vyras aiškino, kad gauna mažas pajamas ir todėl neturėjo galimybės išsikviesti veterinarą, galintį šunį užmigdyti. Baimindamasis dėl šeimoje augančių keturių mažamečių vaikų sveikatos, gegužės 27 d., apie 14 val., vyras šunį už pavadėlio nusivedė į netoliese esantį mišką ir jį pakorė ant medžio šakos.

Apie tai, ką ketina padaryti, keturių mažamečių vaikų tėvas buvo prasitaręs sesers vyrui. Svainis savo akimis matė, kaip buvo įvykdyta egzekucija. Pasak vyro, kol nudvėsė, šuo kankinosi apie 15 minučių. Tačiau apie įvykdytą nusikaltimą kaltinamojo svainis policijai nepranešė.

Ant šakos kybantį šunį po pusvalandžio aptiko vietos gyventojas, į mišką atėjęs pasivaikščioti. Jis informavo policiją.

Kraupaus elgesio su gyvūnu atvejį ėmė aiškintis Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai. Kaltininkas buvo surastas greitai, nes policija įtarė, jog su pakankamai dideliu šunimi galėjo susidoroti šeimininkas – svetimam žmogui tokį šunį atsivesti į mišką būtų buvę sudėtinga.

Šuns skriaudėjas teismo nuosprendį išgirdo rugpjūčio 9 dieną. Teisėjas Robertas Povilaitis, atsižvelgdamas į tai, kad kaltinamasis anksčiau nebuvo teistas, įpareigojo jį tris mėnesius dirbti viešuosius darbus. Kiekvieną mėnesį vyras visuomenės labui privalės skirti po 20 valandų.

Tokį teismo nuosprendį inkakliškis dar gali skųsti.