Pakvipo paraku: valdžia tvirtumą įrodinėja priesaikomis

STANKEVICIUS BALCYTIS16 rajono Tarybos narių, kurie dabar sudaro valdančiąją koaliciją, raštu patvirtino, kad neketina keisti koalicijos sudėties iki šios kadencijos pabaigos. Tokio turinio pareiškimą rajono Taryboje perskaitė rajono merė Daiva Žebelienė, tarsi paneigdama į viešumą pasklidusią informaciją apie galimus valdžios koalicijos pasikeitimus.

Tokioms prielaidoms pasitarnavo Darbo partijos (leiboristų) Šilutės skyriaus pirmininko Sauliaus Stankevičiaus pataikavimas visuomeniniam mero pavaduotojui socialdemokratui Algirdui Balčyčiui. S.Stankevičius išgyrė vicemerą kaip daug dirbantį ir pasiūlė rajono Tarybai A.Balčyčiui mokėti atlyginimą.

Dar buvo kalbų, kad rajono opozicijos politikai valstiečiai – žalieji gali būti priimti į Tarybos socialdemokratų frakciją. Buvo kalbančių, kad „darbietis“ leiboristas S.Stankevičius pradėjo burti naują koaliciją, į kurią prisijungti kalbino liberalcentristus.

Koalicijos partneriai nenori mokėti algos vicemerui

Nori vicemeras A.Balčytis tos algos už darbą, ar nenori, jo minčių neperskaitęs nesužinosi, tačiau dėl valdančiosios koalicijos partnerių šventos ramybės A.Balčytis Tarybos posėdyje paprašė iš darbotvarkės išbraukti sprendimo projektą apie jam skiriamą atlyginimą. Argumentavo, kad Savivaldybės biudžetas nesubalansuotas naujoms išlaidoms.

„Šilutės naujienoms“ yra žinoma, kad S.Stankevičiaus siūlymui pakeisti vicemero statusą iš visuomeninių pareigų į apmokamas nepritarė valdančiosios koalicijos partneriai. Jie tokią „darbiečių“ lyderio iniciatyvą suprato, kaip opozicijos pastangas suskaldyti valdančiąją koaliciją.

Taryboje posėdyje 16 politikų buvo už tai, kad klausimas dėl atlyginimo skyrimo vicemerui A.Balčyčiui būtų išbrauktas iš darbotvarkės.

Valdantieji įrodinėja vienybę, bet opozicija viliasi ją sugriauti

Perskaičiusi valdančiosios koalicijos narių pareiškimą, kad jie pasižada neišduoti koalicijos iki kadencijos pabaigos, rajono merė D.Žebelienė po posėdžio „Šilutės naujienoms“ sakė, kad šiuo valdančiosios koalicijos pareiškimu norima paneigti gandus, jog koalicija nėra tvirta. Merės manymu, kiekvienas politikas, pasirašęs po pareiškimo tekstu, dar kartą patvirtina savo įsipareigojimus koalicijai.

Darbo partijos (leiboristų) frakcijos pirmininkas S.Stankevičius „Šilutės naujienoms“ patvirtino informaciją, kad jis bendrauja su valdančiosios koalicijos politikais ir frakcijų vadovais dėl galimos kitokios valdančiosios koalicijos. S.Stankevičius mano, kad iki kadencijos pabaigos (2015 metų kovo mėnesio) D.Žebelienės vadovaujama koalicija subyrės, ir valdžia dar kartą keisis.

V.Pozingis irgi įžvelgia valdančiųjų silpnumą

Darbo frakcija šiuo metu yra didžiausia rajono Taryboje – jos sudėtyje yra 6 politikai.

Kitą didžiausią frakciją subūrė opozicijos lyderis, valstietis – žaliasis V.Pozingis. Jis paskutiniame Tarybos posėdyje paskelbė, kad sudaroma Jungtinė frakcija, kurios pirmininku išrinktas jis pats, pavaduotoja – jokiai partijai nepriklausanti Stasė Skutulienė. Frakcijos nariai yra valstietė – žalioji Genovaitė Kimbrienė, „tvarkiečiai“ Gintaras Bružas ir Vaidas Pavilonis.

V.Pozingis „Šilutės naujienoms“ kalbėjo, kad valdančiosios koalicijos pareiškimas, patvirtinantis įsipareigojimus kartu dirbti iki kadencijos pabaigos, tik parodo, kad koalicija susilpnėjo, o rajono merė D.Žebelienė nebesijaučia saugi. „Todėl ir bando apsisaugoti papildomomis ištikimybės priesaikomis“, – mano V.Pozingis.

Norint suburti naują valdančiąją koaliciją, opozicijos politikams reikia prisivilioti tik tris politikus iš dabartinės valdančiosios koalicijos.

Tokių „stebuklų“, kad rajono politikai lengvai pereina į kitą koaliciją, Šilutėje jau buvo ne kartą. Net politikų parašais patvirtintos koalicinės sutartys negelbėdavo, kai konkurentų pavilioti politikai perbėgdavo į priešingą stovyklą ir sugriaudavo lyderių planus. Tokį išdavysčių scenarijų jau yra patyrę apie mero pareigas svajoję Arvydas Jakas, Vytautas Laurinaitis arba mero postus praradę kadencijos eigoje A.Balčytis ir V.Pozingis.