Palaikykime rusniškius nuotraukų konkurse „Aš su tautiniu kostiumu“

 rusKviečiame didžiuotis savo tautiniais drabužiais ir dalyvauti fotografijų konkurse „Aš su tautiniu kostiumu“,- skelbia nuotraukų konkursą organizuojantis lrytas.lt.

Tarp iki šiol konkursui atsiųstų aštuoniasdešimt devynių fotografijų yra ir mūsų kraštiečiai – Rusnės vyresniųjų šokių kolektyvas „Rusnietis“. Nuo 1998 metų suburtas šokių kolektyvas yra dažnas tarptautinių ir rajoninių renginių dalyvis.

Už kraštiečius ir kitas patikusias nuotraukas galite pabalsuoti – pasididinę fotografiją ir paspausdami ant pasirodančių širdelių, nuotrauka vertinama nuo vienos iki penkių širdelių.

Balsavimas už geriausiai tautiškumą atspindinčią nuotrauką vyksta iki birželio 15 d.

Trijų daugiausiai balsų surinkusių nuotraukų autoriai bus apdovanoti kvietimais į Dainų šventės renginius. I ir II vietų laimėtojų lauks dvigubi kvietimai į  dieninį Šokių dienos koncertą „Sodauto“, o III vietos laimėtojui atiteks dvigubas kvietimas į pučiamųjų instrumentų orkestrų koncertą „Vario Audra“.

Dainų šventės metu pirmą kartą bus minima Tautinio kostiumo diena, kurios paminėjimo proga šventės organizatoriai kviečia tautiniu kostiumu pasipuošti visus Lietuvoje ir užsienyje esančius lietuvius. Taip pat šių metų Dainų šventėje pirmą kartą bus pristatyta specialiai šiai progai atkurta archeologinių baltų genčių kostiumų kolekcija.

Tradicine tapusi devynioliktoji Lietuvos dainų šventė šiais metais liepos 2-6 dienomis Vilniuje ištars „Čia – mano namai“. Dainų šventė yra nacionalinis visuotinio pobūdžio kultūros reiškinys, suburiantis visas kartas, stiprinantis tautiškumą ir garsinantis Lietuvos vardą visame pasaulyje. Stiprią dvasią turinčioje šventėje atlikėjai pristatys šalies tautines dainas, šokius, ansamblių, pučiamųjų orkestrų, kanklių muzikos ir teatro programas bei amatus.

Šokių kolektyvą „Rusnietis“ pristatantis video.