Palanga intensyviai rengiasi priimti stintų mėgėjus

Stintos. / Simonos Pužaitės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Palangos apgyvendinimo įstaigos intensyviai rengiasi naujam svečių antplūdžiui.

Jau dabar aišku, kad daugybė pramogautojų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš kaimyninių valstybių – Latvijos, Rusijos, Švedijos, Vokietijos bei Baltarusijos – vasario 13 – 19 dienomis atvyks į šventinės savaitės, kai bus minima Valentino diena, Vasario 16-oji bei jau devintoji Stintų šventė, renginius.

Skaičiuojama, jog žiemos švenčių laikotarpiu Palangos apgyvendinimo sektorius priėmė apie 0,5 mln. turistų iš Lietuvos bei užsienio. Sužavėti kalėdinių bei Naujųjų metų renginių, kurorto svečiai, ypač užsieniečiai, neskubėjo palikti Palangos – daugelis jų kurorte ilsėjosi kone iki sausio vidurio. Būtent dėl svečių iš Rusijos Palangoje neskubėta nupuošti miesto – kad stačiatikiai Kalėdas bei Rusijoje švenčiamus senuosius Naujuosius metus galėtų sutikti padabintame kurorte.

Tačiau net ir nutilus žiemos švenčių šurmuliui, Palangos viešbučiai bei privataus apgyvendinimo sektorius neturi kada atsikvėpti. Tiek jie, tiek Turizmo informacijos centro darbuotojai kasdien atsakinėja į telefono skambučius, kuriais interesantai teiraujasi ne tik apie vasario 18 d. planuojamos Stintų šventės programą, bet ir apie nakvynės vietų Palangoje rezervaciją.

„Skambina ir iš Lietuvos, ir iš užsienio, ypač – iš Kaliningrado srities. Jau dabar, iki planuojamų renginių likus daugiau nei mėnesiui, Stintų šventės entuziastai yra rezervavę nemažai vietų viešbučiuose“, – sakė Turizmo informacijos centro direktorė Alla Valužienė.

Šviežiais agurkais kvepianti stinta nepraranda populiarumo – besidomintieji artėjančios šventės programa pramogautojai teiraujasi ne tik ar žvejai pagauna stintų, bet ir kiek ši žuvis kainuos šventės metu. Kad savo turiniu išskirtinė, tik Palangoje organizuojama pramoga kasmet privilioja ne tik lietuvius, bet ir užsieniečius, kurorto turizmo atstovų jau nestebina. Ir vis dėlto šiemetinis pramogautojų susidomėjimas numatomais renginiais muša rekordus.

Pasak Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidento Gintaro Sičiūno, viešbučiuose jau rezervuota maždaug trečdalis vietų Stintų šventės savaitgaliui. „Tokio išankstinio susidomėjimo dar nėra buvę. Nemažai klientų, prieš išvykdami iš Palangos po Naujųjų metų renginių, rezervavo vietas vadinamajam Stintų savaitgaliui“, – sakė Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas.

G. Sičiūnas patikino, jog oro sąlygos yra palankios, tad pagrindinio šventės atributo – stintų – šventinį savaitgalį Palangoje tikrai netrūks. „O jei orai neiškrės nenumatytų išdaigų, žuvies kaina neturėtų būti aukšta“, – kalbėjo G. Sičiūnas.

Vasario 18 d., kaip ir kasmet, populiariausioje Lietuvoje Palangos J. Basanavičiaus gatvėje pasklis stintų aromatas – pramogautojai galės pasimėgauti įvairiais būdais paruošta „sezonine“ žuvimi – kepta, rūkyta, vytinta, marinuota ar kitokia. Kurorte vyks ir Barbekiu stintų kepimo čempionatas, bus verdama žuvienė. Lauktuvėms visi norintieji galės įsigyti ir šviežios stintos, pardavinėjamos tiesiai iš žvejų valčių.

Gerą nuotaiką J. Basanavčiaus gatvėje kurs liaudies muzikos mėgėjų atliekamos žvejiškos melodijos, visi norintieji galės sudalyvauti tradicinėse inkaro laikymo, stintų valgymo ar kitose nuotaikingose rungtyse. Žvejai mėgėjai savo sėkmę išbandys ant jūros tilto rengiamose stintų gaudymo varžybose.