Palangiškiai susižavėjo Švėkšna

pleneras sveksnojeTarp švėkšniškių ir palangiškių užsimezgusi draugystė duoda peno ne tik sielai – rugpjūtį į Švėkšną atvykusi dailininkų iš Palangos grupė gražiausius miestelio ir jo apylinkių akcentus įamžino tapybos ir grafikos darbuose.

Dešimt jų buvo padovanota seniūnijai: seniūnas Alfonsas Šeputis juos galės išdalinti savo nuožiūra.

Palangiškiai, klubo „Mostas“ (vadovas Juozas Griušys) dailininkai Švėkšnoje svečiavosi rugpjūčio pabaigoje. Miestelio sanatorinėje mokykloje direktorės Laimos Navickienės iniciatyva nemokamai apgyvendinti dailininkai ir juos lydintys artimieji Švėkšna liko sužavėti. Jei ankstesniuose pleneruose jų dėmesys krypdavo gamtos ir peizažų link, šį kartą dailininkai daug dėmesio skyrė architektūros detalėms.

Fotografė, miestelio istorijos fiksuotoja, švėkšniškė Violeta Astrauskienė pasakojo, kad oras kūrybai lauke nebuvo dėkingas, daug lijo. Bet svečiai spėjo aplankyti ir pasisemti idėjų ne vienoje lankytinoje Švėkšnos seniūnijos vietoje.

Palangiškiai aplankė Vilkėno dvarą, kurį aprodė jo restauratorius Kęstutis Paulauskas, užsuko į vilą „Loreta“, kurioje gyvena šviesaus atminimo rašytojo Rimanto Černiausko žmona Helena, pasidomėjo, kokius eksponatus savo muziejuje saugo Mindaugas Nogaitis iš Vilkų kampo. Į savo sodybą pavakaroti svečius pakvietė Rita ir Algirdas Tamašauskai, o ekskursiją po žymesnes Švėkšnos vietas suorganizavo krašto šviesuolis, buvęs mokytojas Petras Čeliauskas.

Plenero metu sukurtus darbus bus galima pamatyti jau šį mėnesį įvyksiančioje parodoje.

spaudos remimo fondasProjektas „Šilutės krašto kultūra ir žmonės: tradicijos, istorija, kūryba”.