Paleičiuose rasta 60 artilerijos sviedinių

bombosŠeštadienį Juknaičių seniūnijos Paleičių kaimo laukuose esančiame kanale rasta net 60 nuo karo laikų užsilikusių artilerijos sviedinių.

Bendrajam pagalbos centrui apie radinį pranešta prieš pat 14 valandą. Paleičių kaimo F.Bajoraičio gatvės kanale tuomet pastebėti devyni 76,2 mm karo laikų artilerijos sviediniai. Pavojingą radinį rado ir apie jį informavo šio kaimo gyventojas K.S.

Įvykio vieton iškviesti Tauragės J.Vitkaus išminuotojų bataliono kariai. Gerai padirbėję, jie toje pačioje vietoje aptiko dar 51 tokį pat sviedinį.

Pavojų keliantis radinys iš Paleičių į Gaidelių karjerą gabentas laikantis visų atsargumo priemonių. Į duobę, paruoštą sprogdinimui, sudėta po 30 sviedinių – kad sprogimo banga nebūtų pernelyg stipri.

Savivaldybės civilinės ir priešgaisrinės saugos skyriaus vedėjas Arvydas Gorodeckas informavo, jog tai jau antras atvejis šiemet, kai pranešama apie rajone esančius sprogmenis. Pirmasis atvejis buvo balandį, kai specialiosioms tarnyboms teko skubėti į Barzdūnų kaimą, kur gyvenantis žmogus pranešė apie tai, kad netoli jo sodybos melioratoriai dar 1960-aisiais užkasė ir vandeniu užpylė aviacinę bombą.