Paleičiuose srutų duobėje nuskendo 6-erių mergaitė ATNAUJINTA

nuskendo mergaite duobeTragiškai nutrūko vos 6-erių metų mergaitės gyvenimas – sekmadienį Paleičių kaime mergaitė rasta nuskendusi šalia fermos esančioje srutų duobėje.

Kaimynai pasakojo, kad matė vakare žaidžiančią grupelę vaikų. Suaugusieji juos nuvijo į kitą vietą, todėl vaikai nubėgo prie fermos. Fermos teritorija aptverta, tačiau dieną vartai nerakinami – vaikai lengvai galėjo patekti į teritoriją.

Mergaitė kartu su 4-erių ir 6-erių metų berniukais iki fermos atvažiavo dviračiais. Spėjama, kad žaisdama ir lakstydama šalia srutų duobės, mergaitė paslydo ir įkrito į vos metro gylio duobę stačiais šlaitais.

„Mes buvom taip sukrėsti, kad pusę dienos daugiau nieko nemąstėm. Ir kalbėjom visokias prielaidas – kaip, kodėl, dėl ko? Skaudu tikrai, nes toks vaikas – jam viskas prieš akis. Ją visi mylėjo“, – su skausmu balse kalbėjo kaimynė Onutė Grašienė.
„Mergaitė buvo labai gera. Visada rankyte pamojuodavo, visada šypsodavosi… Visas kaimas ja džiaugėsi“, – prisimena Birutė Kuzmarskienė.

Apie įvykusią nelaimę 45 metų tėvui pranešė kartu su mergaite žaidę berniukai. Vyras tučtuojau dviračiu nuvyko iki fermos, ten rado prie tvoros stovintį dukros dviratį.

Srutų duobė, kurioje gulėjo mergaitė, nebuvo itin gili. Tėvas įbridęs ištraukė savo vaiką ir dar bandė gaivinti, bet buvo jau vėlu – dukrytė nerodė jokių gyvybės ženklų. Niekuo padėti negalėjo ir iškviesti greitosios pagalbos medikai.

Netoli fermos gyvenantis Raimondas Kuzmarskis svarsto, kad mergaitė srutose išbuvo apie 20 minučių. Tiek galėjo trukti laiko, kol kartu žaidę vaikai suprato, kad atsitiko nelaimė, ir išbėgo šauktis suaugusiųjų pagalbos. Vyras svarstė, kad galbūt vaikas paslydo.

Nelaimę matę vaikai taip pat sukrėsti, jie tik prasitarė, kad fermos teritorijoje gaudė vabalus.

Kaimo žmonės tikina, kad mažamečiai ūkininkų fermos teritorijoje nesilankydavo dažnai. Bet tragedijos dieną jie ten žaidė net tris kartus.

Žuvusios mergaitės mama fermoje dirba melžėja, ji dukrai jau buvo suruošusi kuprinę mokyklai – rudenį mergaitė būtų ėjusi į pirmąją klasę.

Šilutės policijos pareigūnai atkreipė dėmesį į ūkininkų fermos teritoriją saugančius vartus – jie dieną nerakinami, pro juos į teritoriją gali patekti bet kas. Policijos pareigūnai taip pat tirs, ar srutų duobė atitinka saugumo reikalavimus.

Šilutės rajono policijos Kriminalinės policijos vadovas Vaidas Petniūnas teigia, kad tyrimo metu bus išsiaiškinta, ar ūkininkas pažeidė saugos (ar srutų duobė visa turėtų būti aptverta) ir bus traukiamas baudžiamojon atsakomybėn.

Ar ferma atitinka saugos reikalavimus, aplinkosaugininkai jau tikrino kone prieš metus. Tada buvo nustatyta, kad tiek srutų duobė, tiek tvora bei vartai atitinka saugos reikalavimus.

„Lietuvos ryto“ televizijos video reportažą peržiūrėti galite ČIA.