Palengvės socialinių darbuotojų darbas

Socialines darbuotojosRajono socialinėje sferoje – naujovė: atidaromos naujos sąskaitos seniūnijų socialinėms darbuotojoms, dirbančioms su rizikos šeimomis. Į tas sąskaitas bus pervedamos jų globojamoms šeimoms skiriamos valstybės išmokos.

Socialinės darbuotojos su naujove supažindintos ketvirtadienį vykusio pasitarimo metu.

Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo pavaduotoja Virginija Paulauskienė informavo, kad naujos sąskaitos atidaromos socialinių darbuotojų vardu. Kiekvienoje seniūnijoje tokių savarankiškai tvarkytis nesugebančių šeimų priskaičiuojama po 5-6.

Tiesa, ir iki šiol pinigai tų šeimų, kurioms trūksta socialinių įgūdžių, kurios nesugeba su pinigais tvarkytis, plaukdavo į socialinių darbuotojų asmenines sąskaitas, o specialistės irgi nuolat kontroliavo savo globotinių pirkinius ir išlaidas.

Bėda ta, kad į asmenines socialinių darbuotojų sąskaitas pervedami pinigai nemažai nepatogumų sukeldavo pačioms darbuotojoms.

Dabar kiekviena socialinė darbuotoja turės ne tik asmeninę, bet ir vadinamąją „valdišką“ sąskaitą, tad asmeniniai jų pinigai nebesimaišys su globojamų šeimų pinigais.

Tokios sąskaitos atidarytos spalio viduryje, o socialinių įgūdžių stokojančių šeimų išmokos į jas įplauks jau lapkritį.
Įplaukas į „valdiškąją“ sąskaitą ir jų panaudojimą kontroliuoti pavesta seniūnams.

Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis sakė, jog tokia praktika nėra absoliuti naujovė, šalyje yra ir daugiau panašiai besitvarkančių savivaldybių. Taip siekiama, jog valstybės pinigai būtų naudojami pagal paskirtį ir kad bent kiek lengviau būtų išties didžiulį krūvį turinčioms socialinėms darbuotojoms.

Pasak A.Šimelionio, gal būtų dar teisingiau, jei būtų įmanoma kiekvienos šeimos pinigus vesti į atskiras sąskaitas, bet tuomet socialinėms darbuotojoms būtų tik sudėtingiau – joms tektų turėti dar bent po 5 papildomas bankų korteles.

Asmeniniais automobiliais darbo reikalais važinėjančioms socialinėms darbuotojoms pranešta dar viena gera žinia: jau nuo šio mėnesio joms bus priskaičiuojamas 10 proc. priedas prie atlyginimo, skirtas išlaidoms už kurą ir asmeninių automobilių amortizaciją padengti. Tai irgi palengvinimas, nes dabar specialistėms nebereikės rinkti iš degalinių kasos čekių, be to, ir kuro jos galės įsipilti net ir poilsio dienomis.

http://ManoDarbas.lt/