Pamačius žmogų, kuriam reikia pagalbos, reikia pranešti

3 bigKaip elgtumėtės gatvėje per lietų pamatę vos paeinančią garbaus amžiaus močiutę, tempiančią krūvą maišų?

Būtent toks klausimas iškilo vienai šilutiškei, kuri parašė laišką į „Šilutės naujienų“ redakciją.

Nežino, kaip elgtis

Ji pasakojo, kad kelias dienas Šilutėje matė sunkiai judančią močiutę. Senolė rankose vos nulaikė tris pilnus prekybos centrų maišus.
Vieną kartą moteris pamatė lietaus permerktą močiutę, mindžikuojančią prie Gluosnių gatvės šviesoforo, ir jai toptelėjo mintis – gal ji net neturi namų ir tie maišeliai – visas jos turtas….

„Norisi padėti šiai močiutei, tik nežinau, kaip geriau elgtis“, – svarstė ji.

Reaguoja nedelsdami

Šilutės rajono savivaldybės Socialinių paslaugų poskyrio vedėja Audra Barauskienė sakė, kad pamačius tokį žmogų galima drąsiai kreiptis į bet kurį Socialinės paramos skyriaus kabinetą, pranešti seniūnijų ar savivaldybės socialinėms tarnyboms.

„Jeigu bendruomenės nariai mato, kad yra socialinė problema, reikia užeiti arba paskambinti ir apie situaciją informuoti“, – sakė ji.
Socialiniai darbuotojai tokiais atvejais reaguoja nedelsdami.

A.Barauskienė pasakojo, kad neseniai buvo panašus atvejis, kai moteriai reikėjo pagalbos, bet ji pati to nepripažino. Socialiniams darbuotojams teko jai išaiškinti, kad nori padėti, kad moteriai reikia išsimiegoti, susitvarkyti, kad ji bus apgyvendinta ne senelių namuose.

Moterį įkalbėti pavyko – ji sutiko būti apgyvendinta Socialinių paslaugų centre ir naudojasi visomis jai teikiamomis paslaugomis. Šiandien problema yra išspręsta.

„Jeigu žmogus nesutinka, bet yra pavojus sveikatai ar gyvybei, mes galime pradėti teikti socialinę paslaugą dar neturėdami sutvarkytų dokumentų – teisės aktai tai leidžia“, – sakė vedėja.

Visgi socialinių įstaigų darbuotojai prievartos netaiko. O žmonių, kurie griežtai atsisako socialinių paslaugų, rajone yra.

„Tai yra jų teisė, mes nesame prievartos institucija“, – sakė vedėja.