Pamarį jau skandina potvynis, kviečiama gelbėtojų amfibija

Pirmasis ilgiau užsibuvęs sniegas ir iškritęs lietus pamaryje atnešė įprastų stichinių pasekmių.

Pamario pievose jau tyvuliuoja vanduo, apsemti ir kai kurie keliai.

Ypač tai galima pastebėti kasmet potvyniu užliejamose teritorijose, važiuojant į Rusnės salą. Čia laukuose jau tyvuliuoja vanduo, apsemta ir nemaža dalis vietos kelių, kuriais šiuo metu važiuoti draudžiama.

Paklaustas apie potvynio situaciją mūsų krašte, Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus civilinės saugos specialistas Rimantas Zimantas sakė, kad kol kas didelių nuostolių nepatirta. Tiesa, praėjusią savaitę buvo gautas pranešimas, kad pagalbos reikia gyventojui, kuris įstrigo potvynio vandens užlieto kelio atkarpoje. Šyšgirių kaime gyvenantis žmogus ryte išvyko į darbą, o vakare, grįždamas namo, nepaskaičiavo, kad ant kelio jau yra gerokai daugiau vandens. Jo buvo apie 20 cm, ir vyras savo automobiliu užstrigo vandenyje. Išgelbėti nelaimėlį vyko Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai gelbėtojai. Automobilis buvo iš vandens ištrauktas su amfibija.

Daugiau informacijos apie užlietas kelių atkarpas smalsuoliai gali rasti internetinėje svetainėje eismoinfo.lt. Čia pateikiama, kad šiuo metu rajone yra aštuoni kelių ruožai, kuriuose eismas dėl potvynio yra draudžiamas arba ribojamas.

Kelyje Rusnė – Galzdonai – Plaškiai apsemtas kelio ruožas nuo 12,80 iki 15 km, vandens gylis 50 cm. Sudėtinga situacija kelyje Juknaičiai – Sausgalviai – Tatamiškiai, čia apsemtas ruožas nuo 7,197 iki 8,5 km, vandens gylis 60 cm. Kelyje Užliekniai – Paleičiai apsemtas ruožas nuo 4,6 iki 4,767 km, gylis 60 cm. Kelyje Povilai – Minija apsemtas ruožas nuo 0,9 iki 0,95 km, gylis 15 cm. Kelyje Sausgalviai – Žalgiriai apsemtas ruožas nuo 0,5 iki 2,7 km, gylis 60 cm. Kelyje Žemaitkiemis – Vabalai apsemtas ruožas nuo 4,2 iki 7,2 km, gylis 30 cm.