Pamarį užliejo pavasarinio potvynio banga

apsemtas kelias rusneVakar vakare į Rusnę atkeliavo antroji potvynio banga. Apie 20 val. ant kelio Šilutė-Rusnė atsirado pirmosios balos, o per naktį maždaug 300 m kelio ruožas buvo apsemtas jau iki 9 cm vandens.

Žiemos potvynis nuo sausio 2 iki kovo pradžios buvo apsėmęs kelius 3 mėnesius, 45 dienas veikė lengvųjų automobilių perkėla. Pavasarinis potvynis, prognozuojama, kad bus mažesnis.

Šiandien apie 11 valandą vandens gylis ant kelio siekė jau 15 cm. Lengvieji automobiliai pradedami kelti, kai virš kelio yra 25 cm vandens. Todėl eismas apsemtu keliu dar nedraudžiamas. Patvinusio Nemuno vanduo į marias patenka be kliūčių, mat ledai ten išėjo jau daugiau nei prieš savaitę.

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės ir priešgaisrinės saugos duomenimis, šiuo metu apsemta 15,8 tūkst. ha rajono teritorijos. Vandens apsuptyje yra 24 kaimai, kuriuose gyvena 175 gyventojai. Rajono teritorijoje, be Rusnės kelio, apsemta 32,9 km rajoninės reikšmės ir 50,5 km vietinės reikšmės kelių.

Nors ekstremali situacija mūsų rajone buvo atšaukta balandžio 9 d., bet kariškiai technikos iki šiol neišsivežė, nes mano, kad Pamario gyventojams vis dar gali prireikti pagalbos.