„Pamario deltos“ projekto rezultatas – 20 naujų laivininkų

DELTOS PROAsociacija „Pamario delta“ įgyvendina projektą „Žvejų iniciatyvų skatinimas ir gebėjimų pritaikymas rekreacijai ir turizmui“ – surengusi mokymus paruošė 20 naujų laivininkų. Birželio 20 dieną jiems buvo įteikti pažymėjimai, kurie suteikia teisę laikyti valstybinį egzaminą laivavedžio kvalifikacijai įgyti.

DELTOS PROJ LAIV 2Asociacijos pirmininkas Saulius Stankevičius pasidžiaugė, kad pagaliau Šilutės krašto žmonėms, norintiems tapti žvejais – laivininkais, mokymai buvo organizuoti ne Klaipėdoje, o savame Šilutės krašte.

VšĮ „Pasienio žuvys“ direktorė Edita Rimkė „Pamario deltos“ įgyvendinamą projektą pavadino vienu iš geriausių įgyvendinamų projektų.

Verslo sezoniškumą mažintų rekreacinės paslaugos

Būsimų laivininkų praktiniai mokymai vyko Minijos kaimo turizmo sodyboje „Mingės poilsis“. Europos Sąjungos skirtomis paramos lėšomis „Tvarios žuvininkystės regionų plėtrai“ finansuojami 20 žvejų ir jų šeimų narių išklausė 120 val. mokymus.

Mokymų organizatorė – UAB „Efektyvūs projektai“ direktorė Marijona Janavičienė kalbėjo apie jau įgyvendintas projekto veiklas. Ji pažymėjo, kad mokymų dalyviai – verslinės žvejybos atstovai, žvejai mėgėjai, žvejų šeimų nariai ir kiti su žuvininkystės verslu susiję asmenys – mokymuose bei diskusijose išsiaiškino rekreacinės žvejybos bei vandens pramogų organizavimo galimybes mūsų regione.

Diskusijos metu žvejai verslininkai – UAB „Smiltalė“ vadovas Žilvinas Žukauskas, žvejybos įmonių asociacijos „Lampetra“ atstovas Giedrius Griciūnas, UAB „Valdo žuvis“ vadovas Kęstutis Klimas dalijosi žiniomis ir patirtimi su rekreacinės žvejybos ir vandens pramogų organizavimo naujokais.

Pasak M.Janavičienės, žvejai įsitikino, kad mažinti savo verslo sezoniškumą ir prisitaikyti prie kintančios verslo aplinkos geriausiai galėtų gaudami pajamų ne tik iš žvejybos, bet ir iš turizmo paslaugų.

DELTOS PROJ LAIV 3Įsigijo mokomąjį laivą ir įrangą

Mokymus lankę būsimieji žvejai – laivininkai ir kiti projekto dalyviai susipažino su projekto lėšomis įsigyta įranga: mokomuoju laivu, rekreacinės žvejybos ir kita vandens pramogų įranga.

Asociacijos „Pamario delta“ ir UAB „Efektyvūs projektai“ projektų vadovės Simona Bokštaitė – Dryžienė ir Irena Rakauskienė sakė, kad 4,37 m ilgio ir 1,7 m pločio laivu gali keliauti iki 5 žmonių, laivo pakabinamas variklis – 25 arklio galių. Šio variklio jėgos pakanka ne tik greitai pasiekti žvejybos vietą, bet ir vandens pramogoms – tempti vandens slidininką ar kaituotoją su jėgos aitvaru.

„Pamario deltos“ įsigytame laive yra visa saugios laivybos įranga: gelbėjimo ratai ir liemenės, du komplektai žvejybai skirtų rūbų ir rekreacinės žvejybos priemonės. Kad lengviau būtų surasti žuvingas vietas, laive yra įmontuotas echolotas, matuojantis vandens gylius ir rodantis žuvų būrius.

Kaimo turizmo sodybos „Mingės poilsis“ šeimininkė Monika Dobrovolskytė dalijosi patirtimi, kokios vandens pramogų įrangos reikėtų, kai oro sąlygos nėras palankios žvejybai. Vandens slidės, banglentės, vėjo aitvarai yra paklausiausios priemonės. „Pramogautojai, kartą pabandę, nebegali sustoti“, – kalbėjo M.Dobrovolskytė.

Įteikti pažymėjimai

Po rekreacinės žvejybos įrangos apžvalgos kelias valandas vyko laivo valdymo bei įrangos naudojimo pratybos. Pratybas būsimiems laivavedžiams vedė UAB „Jūrų navigatorius“ laivo kapitonai, dėstytojai Valerijonas Venckus ir Sigitas Petraitis.
Seminaro pabaigoje visiems 20 laivybos kursų dalyviams buvo įteikti pažymėjimai.

Mokymo paslaugos organizatorių vardu kalbėjusi M.Janavičienė linkėjo būsimiems laivavedžiams, kad jų įgytos žinios neštų ekonominę naudą ne tik jiems asmeniškai, bet kad nauda būtų ir visam Pamario kraštui – kad daugiau turistų  aplankytų Pamario kraštą, kad jis būtų dar žinomesnis bei lankomesnis.