Pamario laukus semia žiemos potvynis (atnaujinta)

rusnes kelias vanduoPamario laukus jau semia žiemos potvynis: iš krantų išsiliejo Nemuno intakas Leitė, rajone yra apsemta apie 9 kilometrus vietinės reikšmės kelių, o vakar vanduo jau grėsmingai priartėjo prie kelio Šilutė – Rusnė. Šiandien sausio 7-ąją apie 12 val. vanduo pradėjo semti kelio Šilutė – Rusnė važiuojamąją dalį.

Vandens pakilimas Pamario upėse stebimas nuo gruodžio 30-osios, kuomet gamta sušilo po kalėdinio atšalimo.

Apsemti keliai Rusnė – Galzdonai – Plaškiai, Juknaičiai – Sausgalviai – Tatamiškis, Užliekniai – Paleičiai, Atmatos krantas – Tulkiaragė, Sausgalviai – Žalgiriai ir Šilutė – Šyša – Krokų lankos. Apsemtas ir arteja potvynis i rusne aldonoskelias Žemaitkiemis – Vabalai, bet jis būna apsemtas nuolat, kone apskritus metus.

Vandens gylis apsemtuose ruožuose svyruoja nuo kelių iki keliasdešimties centimetrų. Savivaldybės Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjas Romualdas Renčeliauskas sako, jog visur pastatyti apie apsemtą kelią informuojantys ženklai.

Žiemos potvynio vandenys jau baigia pripildyti polderių kanalus Rupkalvių ir Žalgirių kaimuose, daug kur vanduo jau paplūdo į pievas.

Prie kelio Šilutė – Rusnė antradienį priartėjo išsiliejusios Leitės vandenys, kuri šįryt stichinę ribą buvo viršijusi 21 cm ir vandens lygis joje siekė 251 cm. Grėsmingiausiai vanduo Leitėje kilo sausio 6-ąją – per parą jis pakilo net 19 cm, dar 2 cm jis kilstelėjo iki trečiadienio ryto.

Visur kitur vanduo jau krenta. Nemunas ties Panemune iki trečiadienio ryto nukrito 39 cm, ties Šilininkais – 2 cm, Ties Rusne – 3 cm, ties Uostadvariu – 4 cm. Nemunui ties Rusne iki stichinės ribos dar trūksta 22 cm. Uostadvaryje jau kemšasi ledai, susidarė sangrūda.

Užliejamoje zonoje gyvenantys žmonės jokios pagalbos dar neprašė.