Pamario mokyklos mokytojos Kipre susitiko su projekto Erasmus+ partneriais

Pamario Erazmus_3Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos tarptautinio projekto Erasmus+ „Kinestetinio mokymo ir mokymosi įtaka mokinių ugdymo kokybės gerinimui” dalyvės – direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vitalija Kurpeikienė, projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja, Iveta Ambrulaitienė ir lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Kungelienė –  vyko į partnerių susitikimą Kipre. Septynias dienas vykusiame šalių partnerių susitikime pasidalinta patirtimi, pristatyti nauji kinestetiniai mokymo metodai, susipažinta su salos istorija, kultūra.

Kipre, Limasolio gimnazijoje, šeštą kartą susitiko šio tarptautinio projekto partneriai – Lietuvos, Portugalijos, Jungtinės karalystės, Rumunijos ir Kipro mokyklų atstovai. Kiekvienos šalies mokytojai pamokų metu gimnazistams pristatė savo šalį, krašto tradicijas, kultūrą, istoriją. Daugiausiai žinių gimnazistai turėjo apie Jungtinę karalystę, Portugaliją, sunkiau sekėsi apibūdinti Rumuniją, Lietuvą. Mokiniams daugiau laiko reikėjo, kad prisimintų Lietuvos sostinę, didesnius miestus, bet tai, jog Lietuva – žaliuojančių augalų kraštas, žinojo dauguma.

Po pamokų mokytojai diskutavo, tarėsi, kaip ugdymo procesą padaryti įdomesnį ir patrauklesnį. Visų šalių atstovai parodė įvairius kinestetinio mokymo metodus, kurių tikslas – ugdymas pagal kiekvieno mokinio individualius poreikius ir gebėjimus, bandant sudominti mokomąja medžiaga, įtvirtinti sąvokas, formules ne tik rašant ar skaitant, bet ir improvizuojant, vaidinant, ieškant informacijos virtualioje erdvėje, padedant atrasti asmeninius išskirtinumus. Diskusijos apie mokinių pomėgius, užimtumą, neformalųjį ugdymą vyko ir su mokinių tėvais.

Pažintis su salos sostine Nikosija, kurortiniais miestais Agia Napa, Pafosas, krašto kultūra, istorija, švietimu, bendravimas visa tai buvo puiki patirtis, kuri skatina įgyvendinti naujas idėjas.