„Pamario ožkos“ vėl apdainavo prisišnekėjusius ir „superdarbais“ sužibėjusius politikus

ozkos lausikas pozingisJau devintąjį kartą, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, per Šilutę nuaidi vietos žiniasklaidininkų labai, o politikų – su baime laukiamų „Pamario ožkų“ trimitai. Šiemet renginio šūkis – „Vardan šviesos“.

Ir šiemet netrūko skambių kupletų, apdainuojančių mūsų savivaldybės vadovų ir rajono Tarybos politikų neapgalvotus darbelius ir „leptelėjimus“, o traukti tuos kupletus išmoningajam „Pamario ožkų“ organizatoriui ir vedėjui Marijui Budraičiui padėjo legendinė grupė „Vairas“, pristatyta kaip dažniausiai Šilutėje koncertuojanti grupė.

Raitėsi iš juoko 94 (rekordinis skaičius) svečiai, klausydamiesi nepakartojamų Šilutės ir Žemaičių Naumiesčio seniūnų frazių, matydami rūgščius kai kurių pastaruoju metu prisidirbusių „darbiečių“ veidus, girdėdami, kokį nemokamą prizą Šilutės liberalsąjūdiečiams skyrė „Klaipėdos būsto“ ir „Šilutės būsto“ vadovai…

Pirmasis apdainuotas Š.Laužikas

Renginys „Pamario ožkos“ lyg potvynio banga jau antrus metus laisvai išsiliejo „Gilijos“ kavinėje. Svečius sveikindamas rajono meras Šarūnas Laužikas pasidžiaugė, kad gandas apie šį pamariškių renginį jau aidi per visą Lietuvą, todėl čia susirenka ne tik visas Šilutės, bet ir Vilniaus žiedas, turėdamas omenyje mūsų krašte išrinktus Seimo narius, kitus svečius.
ozkos visinkas
Įžanginis renginio vedėjo M.Budraičio žodis buvo skirtas Kristijonui Donelaičiui, mat kaip tik šio garbaus dainiaus jubiliejų šiemet švenčiame. Pasiūlęs įsivaizduoti, kaip K.Donelaitis atvyksta į Šilutę ir apsigyvena „Deims“ viešbutyje, vedėjas Šilutės aktualijų dvasia perkūrė jo „Pavasario linksmybes“. Kalbėjo apie „11-kos seniūnijų gizelius (suprask – seniūnus), kurie jau šlovinti saulę suskubo, pabaksnojo politikų opozicijai ir naujajai valdžiai, kurios dėka „investiciniai projektai į šūdą pavirto“, skyrė dėmesio ir „mūsų Seimo darbštiems kormoranams – Artūrui Skardžiui, Remigijui Žemaitaičiui ir Kęstui Komskiui. O galiausiai pasiūlė gyventi toliau pagal naujausią „Deims’o Metų“ kalendorių.

Pirmoji daina pašlovino merą Š.Laužiką, mat koncervatorius Šarūnas, anot M.Budraičio, yra „Ventės sąžinė ir kūnas“. Merui dainą skyrė ir „Vairo“ vyrai, į ją sudėję Š.Laužiko nerimą, „kaip išsaugoti mero auksinę grandinę“. „Aš bandysiu tave seife užrakinti“, – mero žodžiais kalbėjo dainininkai.

Tuoj pat kliuvo ir mero pavaduotojui Virgilijui Pozingiui: „Pakabinkit, pakabinkit miesto gatvėse ant sienų merės Daivos nuotraukėlių prieš Virgilijaus akis…“ – traukė M.Budraitis ir Vygantas Stoškus, talkinant „Vairui“.

Žaidimas „Proto vinys“ buvo surengtas naujųjų Savivaldybės administracijos vadovų trijulei – Tomui Budrikiui, Inesai Murauskienei ir Alinai Overlingaitei. Deja, trijulė parodė, kad apie savo rajoną dar žino labai mažai ir stovėjo scenoje beveik neprasižiodami, kol galiausiai su salės pagalba pelnė prizą – vakarienę Vainuto katilinėje su seniūnu Vitalijumi Mockumi.

Prisišnekėjo V.Pozingis, R.Steponkus ir J.Budreckas

Šiemet mūsų krašto politikų darbai „sutalpinti“ į 5 nominacijas ir dvi iš jų – „Metų vaiduoklio“ bei „Metų štampų“ susišlavė A.Jakas.

Nominacijos „Žaidimų aikštelė“ nugalėtojais pripažinti Šilutės liberalų sąjūdžio nariai už super genialų žaidimą renkant Šilutės seniūnaitį. Įvykdžius šį planą, rekomenduojama seniūnaičiui Liutaurui Indriuškai suteikti seniūnaitijos daktaro – gydytojo laipsnį, o Liberalų sąjūdžio atstovui Raimondui Plikšniui atiteko „Šilutės būsto“ vadovo Alekso Kvederio ir jo kolegų iš Klaipėdos skirtas prizas – vieną kartą nemokamai išvalyti kanalizaciją…

ozkos jakui nominacija„Metų frazės – aukso lobyno“ rinkimuose nugalėjo mero pavaduotojas Virgilijus Pozingis už internetiniam portalui išsakytą mintį: „Jei miesto gyventojai kalba, kad praskolinome savivaldybę, tai pirmiausia buvo padaryta dėl jų gerovės“.

Ne mažiau dėmesio vertos ir kitos frazės. Štai Šilutės seniūnas R.Steponkus išsitarė popierių turįs daugiau negu proto, o Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas pademonstravo ekstrasensines savybes tardamas: „Susitikime penktadienį, nes pirmadienį aš tikriausiai sirgsiu plaučių uždegimu“.

Paskutiniosios nominacijos „Metų gelbėtojas“ prizą nusinešė meras Š.Laužikas, išgelbėjęs partijoje „Tvarka ir teisingumas“ skęstančią buvusią merę D.Žebelienę.

Labiausiai pagerbtas A.Jakas

Iš rajono politikų bene didžiausią pagarbą pelnė opozicijos lyderis Arvydas Jakas, kuriam buvo skirtos net kelios dainos. „Aš toks vienišas liūdnas centristas“, „o taryba lyg triušių komanda, ji man niekad neduoda valdžios“, „nes niekad nieks nemylėjo manęs“, – galiausiai A.Jako vardu reziumavo dainininkai.

Netrūko adatėlių A.Jakui dėl jo siekio prikviesti danų investuotojus ir statyti naują sporto areną. O kai A.Jakas gavo dar ir nominacijos „Metų štampas“ prizą „kaip geriausias Artūro Zuoko vairuotojas“, ir nominacijos „Metų vaiduoklis“ prizą „už kasdienį vaidenimąsi šalia mero ir vicemero kabinetų siūlant vis naujesnius investuotojus ir projektus“, rajono opozicijos lyderis prisipažino, kad jaučiasi lyg Leonardo di Kaprijas per „Oskarų“ apdovanojimus. O su konkurentu – „išmaniuoju vicemeru“ V.Pozingiu galėtų nesiginčyti tik vienu klausimu – žemės rūgštingumo nustatymo.

Liejosi dainos apie politikus

Apie tai, kad „Saulius turi kateriuką, bet neturi proto“, sudainuota S.Stankevičiui, „Vainuto lovelasu“ tituluotas Vytautas Laurinaitis, nes ėmėsi globoti „našlaite tapusią „Lamatos žemę“, o „pasiklydusiu tarp statybų“ pavadintas Steponas Kazlauskas.

Renginio organizatoriai į dienos šviesą išvedė ir Šilutės seniūną Raimondą Steponkų, t.y., liaudžiai išaiškino, kodėl jis nemato reikalo apšviesti miesto gatvių. „Aš čia pažįstu kiekvieną taką, vardais lyg žmones šaukiu medžius“, – esą taip teisinasi ir save drąsina tamsiais vakarais į miestą išėjęs seniūnas…ozkos jakui nominacija

Netrūko ir kitokių staigmenų, pavyzdžiui Šilutės bibliotekininkai pasiūlė sąrašą knygų, kurias prieš miegą turėtų perskaityti politikai. Štai S.Stankevičiui rekomenduota aštraus siužeto knyga „Penkiese valtyje, neskaitant teisėjo“, o kartu su Algirdu Balčyčiu jis turėtų skaityti romaną „Ir turtuoliai verkia…“

Daivai Žebelienei rekomenduotas gilus apsakymas apie tragišką moters likimą tarp vyrų „Marytė Melninkaitė“, o V.Pozingiui – net du stambios apimties romanai, pagal kuriuos buvo pastatyti pasaulinę šlovę pelnę serialai „Be namų negerai“ bei „Ligoninės priimamasis“…

Šilutės savivaldybės vadovams rekomenduota perskaityti pamokantį veikalą „Paskenduolė“, primenantį, kur gali nuvesti praskolintos Savivaldybės kelias, incidento Šilutės uoste dalyviams – lengvo pobūdžio knygą „Dryžuotas reisas“, o „erelių atstovui“, Nemuno deltos regioninio parko direktoriui Vaidui Paviloniui rekomenduojamas „Skrydis virš gegutės lizdo“…

Publikai buvo pasiūlyta padainuoti dainą „Vogiau nei per anksti, nei per vėlai“, pritarti aštrioms „dažnutėms“. Intelektualus išbandymas teko ir mero Š.Laužiko bei jo pavaduotojo V.Pozingio duetui, kuris, anot M.Budraičio, pirmą kartą ėmė tartis tik šiame vakarėlyje.

Visi, kurie nebijo iš savęs pasijuokti, atsisveikino iki jubiliejinių – 10-ųjų „Ožkų“.