Pamario savitumą atspindintys gluosniai Šilutei nereikalingi…

ISPJAUTI MEDZIAI10 brandžių gluosnių, kurie dešimtmečius augo prie Pamario pagrindinės mokyklos stadiono, Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos sprendimu, išnaikinti.

Komisijos, vadovaujamos tuo metu Savivaldybės gamtosaugininko pareigas ėjusio Remigijaus Rimkaus, nuomone, aukšti, šakoti ir negenėti gluosniai kėlė pavojų praeiviams.

Tačiau mūsų krašto savitumui neabejingų šilutiškių nuomone, želdiniais besirūpinančios komisijos specialistų pareiga pirmiausia ir turėtų būti išsaugoti tokius galingus medžius ir rūpintis jų priežiūra, o ne juos naikinti. Juo labiau kad Šilutėje (pavyzdžiui, parke prie Kultūros ir pramogų centro) pilna itin blogos būklės medžių, bet jie komisijos dėmesio nesulaukia.

Jau antrą savaitę praeivių akis veria prie Pamario pagr. mokyklos stadiono likę 10 didžiulių kelmų, kurių dauguma – visai nepažeisti. Akivaizdu, kad didesnė dalis galingų gluosnių galėjo stovėti dar ne vieną dešimtmetį, tik būtina juos genėti – juk tai DSC 1318šimtmečiais įprasta mūsų krašte.

Puikus pavyzdys – Rusnės seniūnija, kurios vadovų rūpesčiu Pamario gluosniai kas keleri metai nugenimi. Šakos tampa taip žmonėms reikalingomis malkomis, o patys nugenėti gluosniai atspindi ypatingą unikalų mūsų kraštovaizdį.
Deja, Šilutės „gamtos saugotojai” prieš gluosnius išsimojo iš peties – jie išnaikinti…

Želdinių „saugotojų” komisija, palaiminusi ūksmingos alėjos išnaikinimą, nepasivargino apie tai informuoti miesto visuomenės, nors LR želdynų įstatyme nurodoma, kad valstybės institucijos ir savivaldybės turi informuoti visuomenę apie numatomus vykdyti želdynų tvarkymo, kūrimo, medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo, kitokio naikinimo darbus.

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus teigė, kad gluosnius nuspręsta pašalinti, nes jie buvo seni ir toliau jų puoselėti buvo neverta. Seniūnijos darbuotojai jau seniai buvo raginami tuos medžius sutvarkyti.

R.Steponkus apgailestavo, kad Šilutės savivaldybėje nėra landšafto specialisto, kuris galėtų patarti, kur ir kokiais medžiais apsodinti miesto laisvus žemės plotelius.

Pavasarį, pasak seniūno, vietoje gluosnių bus pasodintos liepos ar šermukšniai.