„Pamario senjorų namai“ – naujas kelias į orią senatvę

 pamario senjoru namai 2Nors socialinių paslaugų infrastruktūra Šilutės rajone yra pakankamai išvystyta, tačiau dar gana ilga eilė garbaus amžiaus šilutiškių laukia džiugios žinios, kada jie galės apsigyventi socialiniuose namuose.
Tokie nauji namai liepos 1-ąją duris atvers Šilutėje, vienoje gražiausių vietų – šalia Šyšos upės ir pylimo, gamtos apsuptyje, ramybės ir gryno oro oazėje.

Idėja pradėti šeimos verslą ir įkurti socialinių paslaugų namus prieš 2,5 metų kilo šilutiškiams sutuoktiniams Giedrei ir Leonui Anskaičiams. Prie jų prisijungė teisininko išsilavinimą turintis sūnus Adomas, gyvenantis Vilniuje, jis ir yra UAB „Pamario senjorų namai“ direktorius. Šeimos verslo partneris yra ir Leono brolis Antanas Anskaitis.

Nueitas nelengvas kelias

Į naujųjų namų pristatymo renginį atvykusiems svečiams L.Anskaitis pasakojo, jog kilus idėjai pradėti šeimos verslą, susijusį su senjorų globa, teko beveik metus ieškoti tam tinkamos vietos. Ją rasti pavyko gražiausioje miesto dalyje – Poilsio gatvėje, kur stovi keturių aukštų namas su krepšinio aikštele, lauko teniso kortais, žaliąja erdve, o šalia driekiasi vaikščiotojų pamėgtas pylimas. Šį namą Anskaičiai pirko iš buvusio AB „Šilutės baldai“ direktoriaus Antano Venckaus.
pamario senjoru namai seimininkai kunigas DSCN9978
Tam, kad pavyktų įsigyti socialinių paslaugų namams tinkamas patalpas, Anskaičiai turėjo ne tik imti paskolą, kurią suteikė Šilutės kredito unija, bet ir užstatyti savo per kelis dešimtmečius bendrai užgyventą nekilnojamąjį turtą.
Dar maždaug metus vyko patalpų remonto ir pritaikymo darbai. Šiuo metu jau įrengta 11 vienviečių ir dviviečių kambarių, valgykla, medicinos kabinetas, modernūs dušai, tualetai, liftas. Nuo liepos 1 d. „Pamario senjorų namuose“ apsigyventi galės 22 žmonės.

Anot G.Anskaitienės, dar liko patvarkyti stogą, ir pabaigus visus remontus po socialinių namų pastoge bus priimta antra tiek klientų. Planuojama, kad čia apsigyventi galės per 40 senjorų.

Kaina ir paslaugos

„Šilutės naujienoms“ G.Anskaitienė sakė, jog pati turi keliolika metų mediko specialybės patirties, apie 13 metų Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje ji ruošė būsimas slaugytojo padėjėjas.

Kai tik „Pamario senjorų namuose“ apsigyvens pirmieji klientai, juos prižiūrės ir slaugys 5 kvalifikuoti darbuotojai. Kas mėnesį gyventojus aplankys ir jų sveikatą stebės bendrosios praktikos gydytojas. Maistas bus gaminamas vietoje.

pamario senjoru namai sveciai DSCN0059Tiesa, kol gyventojų nėra daug, maistas bus perkamas iš Šilutėje viešąjį maitinimą teikiančios įmonės.

Kiek vienam asmeniui kainuoja galimybė gyventi šiuose namuose, kur bus pasirūpinta jo socialine gerove bei orios senatvės dienomis?

Anot Anskaičių, ši paslauga tikrai nėra brangesnė nei jau Šilutės rajone ne vienerius metus sėkmingai veikiančiuose socialinių paslaugų namuose „Senjorų Eldoradas“. Vienas asmuo už gyvenimą ir visas teikiamas paslaugas čia kas mėnesį turės sumokėti 800 Eur.

Į „Pamario senjorų namus“ bus priimami žmonės, kuriems labiausiai reikalinga socialinė slauga. Naujųjų socialinių namų šeimininkai artimai bendraus su Šilutėje veikiančiomis kitomis įstaigomis: Socialinių paslaugų centru, savivaldybės Socialinės paramos skyriumi, tad, tikimasi, kad klientų čia netrūks.

„Mes įsitikinę, kad tokie namai yra labai reikalingi. Kai kurių garbaus amžiaus žmonių vaikai gyvena toliau ar yra išvykę į užsienį, tad jiems sunku tinkamai pasirūpinti savo artimu. „Pamario senjorų namuose“ prieglobstį bei dvasinę šilumą galės surasti ir tie, kam reikalinga laikina slauga“, – sakė G.Anskaitienė.

Linkėjo ramybės, meilės ir kantrybės
pamario senjoru namai kambarys
Naujuosius senjorų namus palaimino Šilutės Šventojo Kryžiaus parapijos klebonas Stasys Toleikis. Klebonas linkėjo, kad namų šeimininkams ir gyventojams šiose erdvėse gyvenimas būtų pripildytas visokių gėrybių ir dangaus dovanų. „Džiaugiuosi, kad šie namai įkurti ir duris atveria būtent šiais metais, kurie pavadinti Gailestingumo metais, – sakė dvasios ganytojas, šeimininkams įteikdamas „Paskutinės vakarienės“ kopiją.

Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad atsiranda žmonių, kurie ryžtasi kurti verslą socialinėje srityje. Meras tikisi, kad nauja privati įstaiga ir jos vadovai noriai bendradarbiaus ir su Savivaldybės administracija. Atsidėkodamas už įkurtus senjorų namus meras linkėjo, kad sėkmė šeimininkus lydėtų plečiant verslą, gerinant paslaugų kokybę.

Džiugia įkurtuvių akimirka pasidžiaugė ir naujųjų namų partneriai: Šilutės socialinių paslaugų centro direktorė Rasa Jakienė, Macikų socialinės globos namų direktorė Jovita Andrijauskienė, Šilutės senelių globos namų direktorė Danutė Valodskienė su darbuotojais.

pamario senjoru namai san mazgasSveikinimo žodžius bei dovanas perdavė ir naujam verslui įkurti paskolą suteikusios Šilutės kredito unijos vadovė Genovaitė Kimbrienė, statybinėmis medžiagomis apsirūpinti padėjęs UAB „Šilutės agrochemija“ vadovas Algis Jurkus, Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

Svečiai linkėjo, kad šiuose jaukiuose namuose niekas netemdytų kasdienybės, kad šeimininkams nestigtų kantrybės, patikimų draugų, padėkų ir meilės.

„Pamario senjorų namuose“ gyventojų laukia jaukūs kambariai, nauji įspūdžiai, bendravimas, pažintys, kvalifikuotų specialistų pagalba ir orus poilsis.