„Pamario talentų” nugalėtojai scenoje „kaifavo”

Grupė "Forte". / © silutesnaujienos.ltTrečiųjų „Pamario talentų” scena nušvito lazerių ir talentų spalvingumu. Sausakimšoje Šilutės kultūros ir pramogų centro salėje ant scenos varžėsi net 17 dalyvių.

Šiemet talentai įšdrįso ne tik dainuoti, bet ir šokti įvairaus žanro šokius ar miksuoti DJ setus.

Iš rūsio ištraukti rokeriai

Jau trečius metus „Pamario talentai” iš pogrindžio ištraukia jaunimo roko grupes. Ilgus plaukus kratantys jaunuoliai, džyrindami elektrines gitaras parodo, kad ne vien populiarioji kultūra valdo sceną.
 
Nuo akordeono iki skrabalų, elektrinės gitaros ar lūpinės armonikėlės – tokia šiemet įvairovė muzikos instrumentų, kuriuos valdė talentai. Lūpinės armonikėlės virtuozas Juozas Mečionis nė kiek nesikuklina prieš jaunimą ir „Talentuose” dalyvauja jau antrą kartą.

Aštuoniolikmetis moksleivis Aivaras Burzdžius pernai talentuose atliko meilės persunktą repo dainą. Vaikinas šiemet repavo ir respublikiniame TV talentų projekte, tačiau ten komisijos simpatijų nepelnė. Pasak Aivaro, jis norėjo visus nustebinti, todėl Šilutės „Pamario talentuose” nutarė parodyti didžėjavimo sugebėjimus. Pasirodymą publika sutiko audringai.

Dalyvių meninį lygį, artistiškumą, gebėjimą bendrauti su publika vertino komisija. Jos pirmininkas – Rytis Kostiuška, nariai: Šilutės meno mokyklos muzikos mokytojai Žydrė Adomaitienė, Gražvydas ir Judrė Railos, choreografė, pedagogė Rita Kurpeikytė, Švietimo skyriaus vyr. specialistė Giedrė Milukienė, gimnazistė, jaunimo grupių vokalistė Kornelija Čepytė, aktorius Vygantas Paldauskas, operiniu balsu Lietuvą nustebinęs TV talentų projekto finalininkas Mindaugas Mišeikis iš Mingės kaimo.

Komisija išrinko penkis talentus, kuriems įteikti pakvietimai į sporto ir sveikatingumo centrą „Oazis”. Juos gavo Martynas Šerpytis, Vesta Barasaitė, šokių kolektyvas „Atėnė”, 4-5 vietą pasidalino du kolektyvai – šokėjai Goda Stoškutė ir Augustas Višinskas bei gargždiškių roko grupė „Velion”.

Tik vienas taškas skyrė trečiąją ir antrąją vietas. Trečioji vieta ir 100 Lt vertės kvietimas į restoraną – piceriją „Rambynas” atiteko dainininkei Aurelijai Piežaitei. Vicečempionais tapo kantri grupė „Karčemėlė”. Juos čekiu apdovanojo „Šilutės raštinė”.

Jaunieji „Karčemėlės” muzikantai Rūta, Modestas, Saimonas, Rimantė ir du Dovydai taip pat laimėjo ir individualų prizą, įsteigtą muzikos instrumentų parduotuvės „Šilūnė”. Grupei turėjo atitekti gitara, tačiau ji „paversta” pinigais, nes grupė „Karčemėlė” vyks į festivalį Estijoje ir ten išleis savo laimėjimą.

GALERIJA: Pamario talentai 3

facebook-iconGalerija „Facebook”

joomplu:1465

Paskutinis noras – pagroti dar kartą

Net keturiasdešimčia taškų nuo likusiųjų prizininkų trejeto atsiplėšė grupės „Forte” vaikinukai. Jų uždeganti džiazinė kompozicija sužibėjo profesionalumu ir artistiškumu. Muzikantams atiteko pagrindinis prizas – čekis.

Grupės vaikinai triumfo akimirką neslėpė emocijų ir padėkoję juos palaikiusiai publikai išreiškė paskutinį norą – darkart pagroti.

„Šilutės naujienų” pakalbinti vaikinai valgė gerbėjų atneštą pergalingą šokoladą ir prisipažino nesitikėję aukščiausios vietos. Grupės sudėtis iš pradžių buvo visai kita, repetuota ir kita daina. Pergalę atnešęs kūrinys pasirinktas paskutinę minutę. Save jie vadina žalia grupe ir neslepia, jog turėjo tik keturias repeticijas.

„Jaučiamės ant bangos! Nenusakomos emocijos. Grodami kaifavom ir atėjom gerai praleisti laiką. Grojom iš širdies, gal tai ir yra pergalės priežastis”, – kalbėjo grupės narys, Šilutės pirmosios gimnazijos moksleivis Evaldas Mockus.

Vaikinų šešetą galima vadinti muzikos profesionalais, mat beveik visi mokosi Klaipėdos S.Šimkaus konservatorijoje, vienas jų studijuoja muziką. „Forte” nariai – šilutiškiai Danielius Pancerovas, Dovydas Stoškus, Augustas Genutis, E.Mockus, Martynas Baltutis ir klaipėdietis Žygimantas Bačkus.

„Yra grupė „Mezzoforte”, jie groja panašų stilių, bet mes grojam garsiai, todėl esam „Forte”. Tai reiškia garsiai, o meco forte – vidutiniškai”, – pavadinimo atsiradimą paaiškino Martynas.

Pasak vaikinų, jie groja tokią muziką, kad dainuojančios merginos jiems nereikia, viską pavyksta pasakyti muzikos instrumentais. „Forte” pažadėjo, kad po pergalės gros dvigubai dažniau ir jau nebeišsiskirs.