„Pamario talentų“ pagrindinis prizas iškeliavo į Klaipėdą

pamario talentai nugaletoja 1Šilutės kultūros ir pramogų centro salę šeštus metus sudrebino renginys „Pamario talentai“. Šįkart sulaukta dar daugiau dalyvių, vertinimų bei dovanų.

Kasmet augančio jaunųjų talentų konkurso pagrindinis prizas – 700 litų, kurį įsteigė Šilutės kredito unija, šiemet pirmą kartą atiteko ne Pamario krašto talentui, o viešniai iš uostamiesčio. Dešimtmetė klaipėdietė Vesta Barasaitė savo balsu sužavėjo dešimt komisijos narių ir šie jai paskyrė aukščiausius įvertinimus.

Konkursas, kurį kasmet organizuoja Vygantas Stoškus, pradėtas skambant „Pamario talentų“ himnui (žodžiai – Marijaus Budraičio, muzika – Žydrės Adomaitienės). Daugiau nei keturias valandas trukusiame renginyje, kurį vedė šou grandas Arūnas Valinskas, šiemet varžėsi net 30 dalyvių: šoko, dainavo, akrobatinius triukus rodė bei savo teatrališkumą demonstravo atlikėjai iš Šilutės, Klaipėdos, Gargždų, Tauragės, Telšių, Vilkaviškio, Šiaulių, Mažeikių ir net Vilniaus.

Kyla vertinimų kartelėpamario talentai gatves gimnastai 1

Konkurso vertinimo komisijai, kurią sudarė dešimt įvairių meno sričių atstovų: teatralų, režisierių, muzikantų, dainininkų, renginių organizatorių, susumavus balus, paaiškėjo, kad „Pamario talentų 6“ pagrindinio prizo verta vokalistė V.Barasaitė, besimokanti Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokykloje. Jaunoji atlikėja viena iš pirmųjų pasirodė scenoje ir sudainavo lietuvių liaudies dainą „Oi, girioj girioj“ (vadovė Rasa Veretenčevienė).

Po konkurso kalbintas vienas iš vertinimo komisijos narių M.Budraitis pripažino, kad šis konkursas yra gera pamoka jauniems kraštiečiams, besiruošiantiems varžytis kitais metais. „Kad ir kaip būtų liūdna ar apmaudu, tačiau vietinių dalyvių pasiruošimo lygis neprilygo atvykusiems atlikėjams, – sakė M.Budraitis. – Tikiuosi, kad tai bus pamoka ir stimulas tobulėti bei augti vietiniams talentams.“

Panašios nuomonės buvo ir kitas komisijos narys, kasmet konkurso „Pamario talentai“ dalyvius vertinantis muzikos mokytojas Gražvydas Raila.

Šiemet į komisiją buvo pakviesti daugelio sričių specialistai, tad vertinimas buvo įvairiapusis. Be minėtų dviejų komisijos narių, pasirodymus stebėjo grupės „The Road Band“ lyderis Aleksandras Belkinas, dainų autorius, atlikėjas, LRT laidos „Auksinis balsas“ dalyvis Edgaras Lubys – Amberlife, Šilutės rajono vaikų meno mokyklos šokių mokytoja, kolektyvo „Pamarietė“ vadovė pamario talentai valinskasJudrė Railienė, fortepijono mokytoja, dainų kūrėja ir autorė Žydrė Adomaitienė, renginių vedėjas ir organizatorius, TV3 projekto „Šok su manim“ dalyvis Remigijus Žiogas, Šilutės kamerinio dramos teatro aktorius Vygantas Paldauskas, grupės „Karčema“ vokalistas Rytis Kostiuška ir konkurso generalinio rėmėjo – UAB „Kintai“ – vadovas Rimgaudas Višinskas.

Paskirta dvylika prizų

Augančiame konkurseauga ne tik vertinimo kriterijai, bet ir prizai. Šiemet nuo talentingųjų scenos net dvylika atlikėjų nulipo su įvairiais prizais.

Naujametinė kelionė į Čekijos sostinę Prahą, kurią įsteigė kelionių agentūra „Viatora“, pradžiugino šilutiškius dainininkus Saimoną ir Beatričę.
Jau antri metai europarlamentaras Zigmantas Balčytis dovanoja kelionę į Briuselį. Šiuo prizu dviem asmenims apdovanota vokalistė Augustė Peckytė.

Žiūrovų pagrindinis prizas – 400 Lt – kurį įsteigė UAB „Šilutės prekyba“, atiteko jaunuolių grupei „Gatvės gimnastai“. Šie vaikinai gavo 100 Lt vertės čekį iš UAB „Šarūno reklama“.

Geriausio šokio kolektyvo prizas – 300 Lt, kurį įsteigė verslininkė Daiva Žebelienė, atiteko šokių kolektyvui „Žvaigždūnė“.

Restorano „Rambynas“ 300 Lt vertės čekis skirtas profesionaliausiam dalyviui – vokalistei Valerijai Ivančenko iš Mažeikių. Ši talentinga dainininkė apdovanota ir geriausios vokalistės prizu – 300 Lt, kurį įsteigė pedagogė – politikė Sandra Tamašauskienė.pamario talentai viatora prizai

Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus skirtas 300 Lt prizas atiteko geriausiam vokalistui Mariui Kijauskui.

Parduotuvė „Šilūnė“ įsteigė geriausiai gyvai grojančios grupės prizą ir juo (300 Lt) apdovanojo jaunuolių grupę iš Gargždų „Nevalyk lentos“.

Geriausio instrumentalisto prizu – 300 Lt, kurį įsteigė rajono meras Vytautas Laurinaitis, apdovanotas fortepijonu skambinęs Kasparas Mikužis.

Stilingiausio kolektyvo arba atlikėjo prizas – 300 Lt, kurį įsteigė Šilutės HALĖS savininkai, atiteko šilutiškių Mykolo ir Kornelijos duetui.

Žiūrovus sužavėjo gatvės gimnastai

Rinkti labiausiai patikusį atlikėją galėjo ir žiūrovai. Po kiekvieno pasirodymo riksmais, plojimais ar kojų trepsenimu sirgaliai kėlė garso decibelų matuoklio rodmenis. Renginio organizatorius V.Stoškus konkurso pabaigoje paskelbė, jog daugiausia emocijų iš salės sulaukė „Gatvės gimnastai“, demonstravę įvairius triukus. Vaikinai sulaukė 114 garso decibelų palaikymo ir aplenkė kitus dalyvius.

Kosmetiką ir parfumeriją platinančios „Oriflame“ atstovės prizais apdovanojo burtų keliu ištrauktus tris salėje sėdėjusius žiūrovus, taip pat kiekvieną konkurso dalyvį ir grupės vadovą.

Kaip jau minėjome, pagrindinį konkurso „Pamario talentai 6“ prizą įsteigė Šilutės kredito unija, tačiau ši unijos dovana – ne vienintelė. Šilutės kredito unija parėmė renginio organizacines išlaidas ir padovanojo šventinį fejerverką.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!