Pamario vandenyse – keturi skenduoliai per savaitę

nuskendo marioseVanduo Šilutės rajone ne tik kuria, bet ir atima gyvenimus. Tikrai dažniau, nei kuriame kitame Lietuvos krašte. Kur dar per savaitę iš vandens traukti keturi skenduoliai? Tik čia, pamario krašte.

Kelias iš Lankupių (Šilutės r.) kaimo kairiuoju ištvinusios Minijos upės krantu žemyn į Bundalų kaimą, į namus, kur su mama gyveno, trečiadienį tapo neįveikiamas nevedusiam šio kaimo gyventojui 45-erių V.A.

Bundalų kaimas ir kiti, esantys Minijos ir Tenenio žemupyje, yra potvynio apsupty. Iš brolio krautuvės Lankupiuose, kur padėjo krauti prekes, išėjęs pavakare namo į Bundalus už kelių kilometrų, jų taip ir nepasiekė. Nesulaukusi sūnaus namie, jo motina su broliu pusę šešių vakaro ėmė ieškoti ir patys aptiko kūną ištvinusiame melioracijos kanale Lankupių kaimo ribose. Ant nelaimėlio kūno smurto žymių neaptikta.

Per šią savaitę tai yra ketvirtoji auka, kurią Šilutės rajone pasiglemžė plačiai išsiliejusių kanalų, upių ir Kuršių marių vandenys.
Sekmadienį pusę šešių vakaro iš Šusties upės Žemaičių Naumiesčio miestelio ribose iš vandens Šilutės ugniagesiai gelbėtojai ištraukė nuskendusią moterį.

Šilutės policija dėl šios mįslingos mirties informacijos turi labai mažai. Žinoma tik tiek, jog kūną atsitiktinai pastebėjo praeivis, o ištraukus paaiškėjo ir tapatybė.

Šusties upėje plūduriavo nuo gruodžio pradžios ieškotos ir nežinia kur dingusia laikytos 62-ejų Žemaičių Naumiesčio gyventojos kūnas. Ar moteris pati pasirinko mirtį vandenyje, ar buvo įstumta, o gal atsitiktinai dėl neatsargaus elgesio tapo ištvinusios upės auka, vis dar neaišku.

Dar dvi aukas vanduo pasiglemžė praėjusį savaitgalį. Audringose Kuršių mariose šeštadienį mįslingomis aplinkybėmis paskendo du Šilutės miesto gyventojai: 18 metų Giedrius ir 36-erių Kęstas.

Jie plastikine valtimi su galingu varikliu bandė įveikti Kuršių maras per 1,5 metro aukščio bangas. Kniaupo įlankoje ties Upaitės žiotimis pusę šešių vakaro laivas apvirto ir vyrai pradėjo skęsti.

Patys šaukęsi pagalbos, jie niekaip nenorėjo Nidos pasienio užkardo budėtojai atskleisti savo pavardžių ir suklaidino, nurodydami paieškos rajoną. Nei katerių, nei sraigtasparnio įguloms nelamės vietos tą vakarą aptikti nepavyko.

Vyrų kūnus Kniaupo įlankos vandenys po ilgų ir sunkių dvi paras trukusių paieškos operacijų, kurias organizavo Jūrų gelbėjimo ir paieškos koordinacinis centras, o dalyvavo Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pakrančių apsaugos ir Pagėgių rinktinių katerių įgulos, Šilutės ir Klaipėdos priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų nariai, atidavė sekmadienį ir pirmadienį.

Skenduolius surado artimieji. Įtariama, jog vyrai į rizikingą žygį buvo išsileidę dėl kontrabandinio krovinio.