Pamario vandenyse suknibždės apie 4 milijonus vėgėliukų

vegeles reproduktoriu_paleidimasJau šių metų ankstyvą pavasarį, kovo mėnesį, į Nemuno žemupio upes – Tenenį, Šyšą, Atmatą ir Skirvytę – bus išleista apie 4 milijonai paaugintų vėgėlių. Toks didelis šios gurmaniškos žuvies resursų papildymas mūsų krašto vandenyse buvo darytas tik prieš šešerius metus.

Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Žuvivaisos skyriaus Rusnės poskyrio vedėjas Stasys Aleksandravičius džiaugiasi, kad pagaliau pavyko įtikinti mokslininkus ir ministerijos atstovus, jog Pamario vandenis reikia taip pat praturtinti vėgėlėmis.   

Anot S.Aleksandravičiaus, Rusnės žuvivaisininkai praėjusių metų lapkričio – gruodžio mėnesiais tose pačiose Nemuno žemupio upėse gaudė vėgėlių reproduktorius. Sunkaus darbo rezultatas – sužvejota 80 žuvų patelių ir patinų, kurių bendras svoris – 129 kg. Iš jų buvo paimta ir apvaisinta 12 mln. ikrų. Po lytinių produktų paėmimo 71 vėgėlių reproduktorius buvo paleistas atgal į upes.

Apvaisinti vėgėlių ikrai šiuo metu bręsta inkubatoriuose, esančiuose Žuvivaisos skyriaus Rusnės poskyrio patalpose. Kaip numatyta projekte, pavasarį 2 milijonai vėgėlių jauniklių bus išleisti Kauno rajone, Nevėžio upėje, dar 4 milijonai – Pamaryje.vegeles ikrai

Kaip pripažįsta S.Aleksandravičius, vėgėlių reproduktorių gaudymo darbai buvo savotiškas iššūkis, nes tuo metu kaip tik buvo labai pakilęs vanduo. Šešių vyrų komanda vėgėles gaudė specialiais tinklais, kurių ilgis – 100 m, o aukštis – 6 m. Komandai teko bristi vandeniu, kurio gylis reikalavo specialaus pasirengimo ir rūbų.

Pirmųjų lervučių išsiritimo laukiama vasario mėnesį. Anot S.Aleksandravičiaus, lervutės pasirodys šiek tiek anksčiau nei kitais metais, mat, dėl šiltos žiemos vėgėlių reproduktorius teko pradėti gaudyti ne paskutinėmis gruodžio ir pirmosiomis sausio dienomis, kaip įprasta, o lapkričio pabaigoje – gruodžio pradžioje.

Pasakodamas apie laukiančius pavasarinius darbus S.Aleksandravičius pasidžiaugė, kad Žuvivaisos skyriaus Rusnės poskyris šalyje yra vienintelė vieta, kur specialiuose inkubatoriuose skirtingu metų laiku dar veisiami sterkai, aštriašnipiai (karališkieji) eršketai.

Balandį Pamario vandenyse bus gaudomi sterkų reproduktoriai ir iš jų ikrų bus auginami jaunikliai. Jaunais sterkais Lietuvos vandenys bus praturtinti rudenį.