Pamariškių žiaurumas kelia šiurpą: šuniukus mėto kaip šiukšles

sunisŠilutiškius ir vėl sukrėtė žiauraus elgesio su gyvūnais atvejai. Sunku suvokti, kad kai kurie žmonės (jeigu juos taip galima pavadinti) šunimis bando atsikratyti kaip šiukšlėmis, išmesdami juos į buitinių atliekų konteinerius ar ligotus palikdami laukuose…

Daugiau kaip prieš savaitę dvi mergaitės Traksėdžiuose paliko dėžę, kurioje buvo vos 5 mėnesių sergantis šunelis. Prieš kelias dienas asociali šeima Rukų kaime šunį, paėmę už kojos, kaip nereikalingą daiktą išmetė į buitinių atliekų konteinerį.

 

Atsikratė, nes serga

Beglobiais besirūpinanti Rimutė Vismantienė pasakojo, kad prieš dvi savaites Traksėdžiuose dvi mergaitės atnešė dėžę ir paliko laukuose. Dėžėje buvo gal 5 mėnesių šuniukas. Gyvūnas akivaizdžiai sergantis, turi poodinę erkutę, todėl yra nuplikęs, o kūnelis žaizdotas.

Tuo metu pro šalį važiavusi mergina sustabdė paaugles ir paklausė, kodėl jos paliko dėžę su šuniuku. Šios atsakė, kad gyvūnas nereikalingas, nes serga. Tai liudija filmuota medžiaga. Paliktas šunelis gailiai „verkė“ nešunišku balsu.
„Suaugę žiauriai elgiasi su gyvūnais, dabar jau ir jaunoji karta neatsilieka. Nesu teisėja, bet kreipsimės į policiją pagalbos, kad nubaustų skriaudėjus“, – nusivylimo neslėpė Rimutė.

Praėjus porai savaičių po įvykio gyvūnų gelbėtoja dar neturėjo žinių iš policijos. Tuo tarpu šunelis nuvežtas pas veterinarą, gydomas ir jau sveiksta.

Išmetė kaip šiukšlę

Pagalbos šauksmas atskriejo ir iš Rukų kaimo Stoniškių seniūnijoje. Čia asociali šeima išmetė šuniuką tiesiog į buitinių atliekų konteinerį.

„Žmonės pastebėjo, kad vietinis gyventojas (pavardė žinoma) paėmęs už kojytės išmetė šuniuką, kaip šiukšlę, kaip nereikalingą daiktą“, – apmaudo neslepia Rimutė.
Apie šį žiauraus elgesio su gyvūnu atvejį pranešta socialinėms darbuotojoms, Pagėgių policijai.

Gyvūnų gelbėtojai ši šeima puikiai pažįstama, nes nebe pirmą kartą su gyvūnais elgiasi žiauriai. Pasak Rimutės, prieš daug metų jie buvo šunį užrišę maiše ir išmetę gyvenvietėje. Kitą šunį pririšo prie tvarto ir nemaitino, dar vieną žiauriai mušė.
Tuo tarpu iš konteinerio išgelbėta 3 mėnesių mišrūnė Lesė prieglaudoje jaučiasi gerai ir laukia naujų šeimininkų. Kartu su ja čia glaudžiasi keliasdešimt kačių, šunų, gandrų. Norėdami prisidėti prie jų gerovės galite skirti 1,2 proc. savo gyventojų pajamų mokesčio arba paremdami kitaip.

Įmonės kodas: 304827018

VšĮ „Šilutės beglobiai“
SwedBank: LT777300010154919989
PayPal: silutesbeglobiai@gmail.com
Rūpimais klausimais galite susisiekti telefonu 8 671 37333.