Pamaryje daugėja laivavedžių

laivavedziai copyPamaryje, garsėjančiame savo vandenimis ir gamta, kasmet atsiranda vis daugiau norinčiųjų išmokti valdyti laivus.

Asociacijos „Pamario delta“ rengiamų laivavedžių mokymų metu, kurie Šilutėje vyksta trečius metus, pažymėjimus jau įgijo daugiau kaip 100 dalyvių. Jie tapo vidaus vandenų transporto specialistais ar motorinių pramoginių laivų laivavedžiais.

Asociacija „Pamario delta“ yra penktoji Lietuvoje akredituota mokymo įstaiga, kuriai suteikta teisė rengti laivavedžius. Anksčiau šios srities pažymėjimus buvo galima įgyti tik Klaipėdoje, Kaune ar Mažeikiuose.

Laivavedžiu būti patogu

Sulaukęs pageidavimų iš gyventojų bei atsižvelgdamas į jiems atsiveriančias galimybes, šiemet „Pamario deltos“ kolektyvas vėl tiesia ranką visiems būsimiems laivavedžiams – kviečia dalyvauti mokymuose. Kursai visiems atveria plačias galimybes kurti naują verslą, turiningiau leisti laisvalaikį.

Vienas iš kursų dėstytojų Algimantas Kavaliauskas sakė net neįsivaizdavęs, jog atsiras tiek daug norinčiųjų įgyti laivavedžių pažymėjimus. Dabar jam, daugiau kaip 40 metų įvairiais pasaulio vandenimis plaukiojančiam kapitonui, nekyla abejonių, jog kiekvienoje pamariškių šeimoje turėtų būti bent po vieną laivavedį.

„Gyvenant rojaus kampelyje, kur aplink tiek upių, šalia – Kuršių marios, privalu turėti laivavedžio pažymėjimą. Be to, Šilutėje yra uostas, tad gyventojams reikėtų išnaudoti visas gamtos teikiamas galimybes bei malonumus. Deja, ne paslaptis, kad atsiranda nemažai rizikuojančiųjų prie laivo vairo stoti neturint pažymėjimo. O juk išklausius laivavedžio kursus mažiau skaudėtų galvą dėl rizikos, kiekvienas jaustųsi patikimiau“, – sakė A.Kavaliauskas.

Pasak kapitono, Pamario kraštas laivybos požiūriu labai įdomus. Jis pats, norėdamas labiau pažinti kraštą bei ramiai praleisti laisvalaikį, ne kartą plaukė laivu Šyšos upe, Atmata, Kuršių mariomis.

„Laivavedžių mokymų metu įgytos žinios ir praktika kiekvienam dalyviui atveria galimybę būti tikru vidaus vandenų specialistu, išmanančiu laivybą. Kursų lankytojams sudarytos sąlygos susipažinti su naujausiomis technologijomis. Tačiau svarbiausia, kad po šių mokymų išlaikius egzaminą yra įteikiamas laivavedžio pažymėjimas, o tai reiškia, kad liko vos pusė žingsnio iki galimybės užsiimti vandens turizmo verslu“, – sakė A.Kavaliauskas.

Renkama nauja grupė

Šiuo metu „Pamario delta“ vėl kviečia visus, besidominčius vandens turizmu bei žvejyba, lankyti laivavedžių kursus. Mokymai prasidės gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje. Laivavedžių mokymus planuojama vesti, kaip ir anksčiau, patogiausiu laiku – vakarais, po darbo.

Kursai vyks Lietuvininkų g. 55, Šilutėje. Pirminio parengimo kursai (teorija ir praktiniai užsiėmimai) trunka 6-7 savaites (120 val.).

Įgyti laivavedžių pažymėjimus kviečiami ne tik Šilutės, bet ir Pagėgių, Tauragės ar Šilalės rajonų gyventojai, kurie svajoja apie būsimą verslą, ieško, kaip pelningai užsidirbti čia, Lietuvoje.

Kursų metu specialistai dėstys teorinio ir praktinio laivavedybos mokymo pagrindus. Kompetentingi dėstytojai turi daugiau kaip 10 metų darbo vidaus vandenų laivuose patirtį, yra susipažinę su vidaus vandenų laivybą reglamentuojančiais teisės aktais bei išmano laivybos vidaus vandenyse ypatybes.

Laivavedžių kvalifikacijos liudijimus gali įgyti ne tik motorinių pramoginių laivų ir kitų motorinių plaukiojimo priemonių savininkai, bet ir visi, siejantys savo darbą ir laisvalaikį su laivyba.

Priminsime, jei laivavedys pageidauja valdyti laivus, kurių variklių galingumas per 110 kW (150 AG), pirmiausia turi įgyti pirmąjį kvalifikacijos liudijimą ir ne anksčiau kaip po 12 mėnesių lankyti 60 valandų trukmės kvalifikacijos tobulinimo kursus. Juos baigusieji ir išlaikę kvalifikacijos tobulinimo egzaminą, Lietuvos saugios laivybos administracijoje įgyja teisę neterminuotai valdyti neriboto variklių galingumo pramoginius laivus Lietuvos ir tarptautiniuose vidaus vandenyse bei pakrančių plaukiojimo rajonuose.