Pamaryje daugėja turistų, norinčių aktyvių pažintinių pramogų

turizmo diena mykolineseĮsisiūbuojantis ruduo džiugina ne tik savo derliumi, bet ir skelbia naujų darbų bei tikslų pradžią.

Skaičiuodami besibaigiančio aktyvaus turizmo sezono rezultatus ir vardindami Pamario krašte apsilankiusius turistus, kurių šiemet, kaip ir buvo planuota, sulaukta gerokai daugiau, neslepia džiugesio Šilutės turizmo informacijos centro darbuotojai.

Anot Šilutės TIC direktorės Rasos Kmitienės, praėjęs savaitgalis, kai buvo minima Pasaulinė turizmo diena, – vienas iš karščiausių ir kvietė rajono gyventojus bei svečius į gausybę renginių.

Beje, Pamaryje aktyvusis turizmo sezonas vis dar tęsiasi, o jo pabaigtuvės planuojamos po mėnesio.

Padeda bendradarbiavimas ir sklaida

Kasmet augantis turistų srautas priklauso ir nuo paties Šilutės TIC kolektyvo įdirbio. Kaip „Šilutės naujienoms“ sakė R.Kmitienė, svarų indėlį davė ir bendradarbiavimas su kitais turizmo informacijos centrais Lietuvoje ir užsienyje.turizmo diena eksursijos mieste

„Pastebėjome, kad po turizmo informacijos sklaidos renginių kitose šalyse, vėliau sulaukiame iš ten daugiau turistų. Vadinasi, tokios darbo išvykos nėra pinigų švaistymas veltui“, – sakė Šilutės TIC direktorė.

Šiemet iki rugsėjo 1 d. Šilutės TIC informacijos turizmo klausimais suteikė 6076 turistams, o pernai – maždaug tūkstančiu mažiau.

Intensyviausi turizmo mėnesiai Pamaryje buvo birželis, liepa, rugpjūtis. Iš viso vasarą mūsų krašte lankėsi 4751 turistas, tarp jų – 3224 užsieniečiai. Mūsų vandenų kraštas išlieka traukos objektu Vokietijos gyventojams, kurių per tris vasaros mėnesius sulaukta 2270. Kasmet pradžiugina ir turistai iš kitų šalių: šiemet nemažai buvo keliautojų iš Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Latvijos ir net Indijos, Australijos ar JAV.

Atvykusieji ne tik domisi Pamario kraštu, bet ir dalijasi asmeniniais patyrimais, pasakoja įvairias istorijas. Šilutės TIC darbuotojos šiemet sulaukė svečio ir iš Kanados, kuris papasakojo savo proprosenelio, kažkada dirbusio H.Šojaus dvare, istoriją.

Prašo įvairesnių paslaugų

turizmo diena svyturiu ralis prie bebro„Turistams nebeužtenka vien paplaukiojimų laivu. Bendradarbiaudami su Kintų Vydūno kultūros, Salos etnokultūros ir informacijos centrais, kuriame edukacines programas ir jas siūlome atvykstantiesiems. Vienos populiariausių edukacinių programų – Kintų Vydūno kultūros centro „Nuspalvink vėtrungę“ ir emalio technikos valdymas“, – apie įdomias interaktyvias pramogas pasakojo sakė R.Kmitienė.

Anot pašnekovės, didelė paspirtis yra neseniai atidarytas Švėkšnos amatų centras, ateinančio sezono metu tikimasi ir jame pasiūlyti edukacinius užsiėmimus.

„Džiaugiamės, kad Švėkšna tampa vis labiau matoma“, – pripažino TIC direktorė.

„Darbuotojos su užsidegimu rengia pažintinius maršrutus po rajoną“, – sakė R.Kmitienė. Anot jos, vis populiarėja vienos dienos pažintinis maršrutas po Pamarį, tai įrodė ir vasarą plūstelėję turistai iš pajūrio.

Kai vasarą Palangoje verslininkai guodėsi, jog yra mažai turistų, daug jų sulaukta mūsų krašte. Tai davė atspirties naujiems užmojams, tad TIC darbuotojai planuoja kitą turizmo sezoną organizuoti poilsiautojams iš Palangos, Klaipėdos, kitų Lietuvos miestų vienos dienos ekskursijas po Pamario kraštą.

Stiprins bendradarbiavimą

Pastebėdami naujus turistų poreikius, Šilutės TIC darbuotojai tikisi užmegzti artimesnį bendradarbiavimą su Palangos TIC, administracinėse patalpose įrengti žaidimų kampelį vaikams bei erdves papuošti apsilankiusių turistų palinkėjimais, užrašytais ant krašto simbolio – žuvies. Tokie linkėjimai žaismingai buvo pristatyti praėjusiame Žuvienės virimo čempionate, jais buvo papuošta Šilutės TIC komandos palapinė.

Kitais metais Žuvienės virimo čempionate planuojama surengti regiono turizmo centrų pristatymą, kurio metu bus dalijamasi informacija.

Aktyviai minėjo Turizmo dieną

Šilutės turizmo paslaugų teikimo atstovai turėjo pakankamai karštą praėjusį savaitgalį – minėjo Pasaulinę turizmo dieną.   Šilutės TIC šiemet dovanojo nemokamas ekskursijas po miestą, kurias rugsėjo 26-ąją vedė gidai. Bendradarbiauti sutiko ir projekto „Vėtrungių kelias“, vykdomo trečius metus, organizatoturizmo diena sveksnojerius – Šilutės kultūros ir pramogų centras. Šios dienos ekskursijos sulaukė itin didelio šilutiškių susidomėjimo, kurie prisijungė prie Šilutės KPC direktorės Jūratės Pancerovos grupės ir apsilankė simbolinėse „Vėtrungių kelio“ vietose.

Dar vienas iššūkis buvo ir tai, kad Šilutės TIC ryžosi dalyvauti VšĮ „Klaipėdos šventės“ renginyje „Švyturių ralis“. Ralio dalyvių laukė azartiška ir turininga diena – ekipažai aplankė ne tik Pamario švyturius, bet ir kelionėje po Mažąją Lietuvą turėjo atlikti daug pažintinių užduočių. Prisijungdami prie atraktyvios pažintinės ekskursijos, Šilutės TIC darbuotojai sukūrė legendą, pagal kurią atvykę ralio ekipažai H.Šojaus dvaro parke turėjo surasti bebrą. Suradusieji skulptūrėlę galėjo sugalvoti norą ir paglostyti bebrui uodegėlę, kad noras išsipildytų. Kiekvieno dalyvio laukė Šilutės TIC darbuotoja ir jo apsilankymą pažymėjo simboliniu, kraštą reprezentuojančiu antspaudu.   Dar vienas turizmo renginys kvietė į Švėkšną, kur buvo surengtas dviračių žygis grafų Pliaterių takais. Dviratininkų maršrutas prasidėjo Švėkšnos širdyje, kelionės metu aplankyta garsioji bažnyčia, išklausyti Petro Čeliausko pasakojimai apie miestelio, bažnyčios ir grafų Pliaterių istoriją, apžiūrėti Gedminaičių dvaro pamatai ir bandyta įminti Švėkšnos kapinių paslaptis.  Keliautojai sutiko ir „Švyturių ralio“ dalyvius.

Pasaulinė turizmo dienos proga Šilutės TIC atstovai apsilankė ir Palangos turizmo informacijos centro renginyje „Palangos stalas 2015“, kuriame buvo pateikta informacija apie lankomus Šilutės miesto ir rajono objektus, turizmo paslaugas teikiančias ir pramogas siūlančias įmones.

Šilutės turizmo informacijos centro filialas – Švėkšnos Tradicinių amatų centras šeštadienį dalyvavo renginyje „Paribio miestelio Mykolinės“, kuris vyko Žemaičių Naumiestyje. Šio renginio metu buvo pristatyta Tradicinių amatų centro veikla, kviečianti prisijungti daugiau amatininkų, mėgėjų ir smalsuolių.

Laukia pasiruošimo darbai

Šaltasis metų sezonas yra tas laikas, kai ruošiama dirva naujam derliui.   „Kibsime į pasiruošimo darbus būsimam aktyviajam turizmo sezonui. Laukia verslo misijos, turizmo parodos, mokymai, kvalifikacijos kėlimas, naujienų rinkimas“, – atsisveikindama su „Šilutės naujienomis“ sakė R.Kmitienė. Anot jos, praėję metai išgrynino daug naujų minčių ir padėjo turizmo organizatoriams iškelti naujus užmojus. Vieni svarbiausių – daugiau edukacinių pažintinių kelionių, užsiėmimų ir aktyvios veiklos į Pamario kraštą atvykstantiems lankytojams.

Didžiuotis lankytojų srautu ir kurti naujus planus gali ir Ventės rago ornitologijos stoties darbuotojai. Vien čia nuo renovuotų patalpų atidarymo liepos pabaigoje jau sulaukta apie 10 tūkst. lankytojų. 95 proc. iš jų -Lietuvos gyventojai.