Pamaryje dažnėja potvyniai

Potvynis 3Potvyniai pamario gyventojus vis dažniau vargina jau ne tik pavasariais, bet ir žiemomis. Daug nepatogumų dėl apsemto Šilutės – Rusnės kelio ruožo patiriantys Rusnės gyventojai piktinasi valdžia – ši daugiau kaip tris dešimtmečius nevykdo pažado nutiesti estakadą.

Prie pavasarinių potvynių, kurie prasidėdavo vasario kovo sandūroje ir baigdavosi balandį, pamario gyventojai yra įpratę. Tačiau potvyniai dažnėja. Šiųmetis, kaip ir prieš trejus metus, prasidėjo gruodžio pabaigoje.

„Yra atskirų kaimų. Rupkalių kaime atkirstos trys sodybos jau, į kurias susisekimas – tik ledu. Šyšos kaimas, kur kai kurios sodybos pasiekiamos ledu. Iš viso yra atkirsta 10 sodybų. [Bet gyventojai] kontaktuoja skambina, šiandien skambino tiesiog iš Šyšos kaimo dvi šeimos, prašė maisto produktų, pažadėjome penktadienį pristatyti“, – sako Šilutės r. savivaldybės Viešųjų paslaugų skyr. vyr. specialistas civilinei saugai Arvydas Gorodeckis.

Nemuno vanduo apsėmė 400 metrų Šilutės–Rusnės kelio ruožą, paralyžiuodamas rusniškių gyvenimą. Per apsemtą kelią automobilius kelia traktoriai.

Vargsta ir gyventojams talkinantys kelininkai. Paspaudus šaltukui, kas valandą ar pusantros tenka valyti apledėjusią techniką.

„Slidumui mažinti turime pasipylę kalnelį druskos, […] kad būtų lengviau automobiliams užvažiuoti“, – teigia „Klaipėdos regiono keliai“ Šilutės kelių tarnybos meistras Jonas Kaminskas.

Rusniškius gąsdina specialistų prognozės, kad potvynių dėl senkančių upių gali sulaukti jau net ne du, o tris kartus per metus. Piktina ir valdžia, kuri tris dešimtmečius dalina pažadus – per apsemiamą kelią nutiesti estakadą.

„Neprašome viso Susisiekimo ministerijos metų biudžeto, prašome paties paprasčiausio […] Prašome kelio pakėlimo su pralaidomis. […] Tegul būna pralaida prie pralaidos – užtektų. […] Tegul padaro vienos pusės pakėlimą kelio su vienos pusės pravažiavimu ir su šviesoforu. Mes juo naudosimės tiktais potvynio metu. Tegul nors ką nors padaro“, – aiškina Rusnės seniūnė Dalia Drobienė.

Vanduo ant apsemto Rusnės kelio šiandien pradėjo slūgti, tačiau antros potvynio bangos pamariškiai laukia vasarį. Specialistai prognozuoja, kad potvynis bus daug didesnis. Vėjas į marias ir upes pripūtė daug vandens, kurį dabar laiko sukaustęs ledas.

LRT.lt inf.