Liko visai nedaug laiko iki atostogų bumo, o tuomet į Pamarį plūstels turistai.
Šiemet mūsų krašte lankytojams bus siūloma dar daugiau pramogų ir paslaugų. Gegužės pabaigoje bus atidaryta atnaujinta Ventės rago ornitologinė stotis, o mėgstantiems aktyvųjį poilsį jau siūlomas plaukimas irklentėmis.
Šilutės turizmo ir informacijos centro (TIC) direktorė Rasa Kmitienė sako, jog tai tik dalis naujovių. Besiruošdami naujajam sezonui, turizmo organizatoriai ir verslininkai dirba itin intensyviai ir jau deda galutinius taškus prie numatytų įgyvendinti sumanymų.
Turistų srautas ir įvairovė auga
Šiemet Pamaryje tikimasi sulaukti gerokai daugiau turistų. Tokios išvados, pasak R.Kmitienės, padarytos atliekant tyrimus ir lyginant rezultatus su praėjusiais keleriais metais.
Šilutės TIC per 2014 metus suteikė 7106 turizmo informacijos paslaugas. Didžiausias užklausimų skaičius, žinoma, gautas turizmo sezono metu.
Turizmo informacinių paslaugų padidėjimą pernai lėmė keletas faktorių: puikus Šilutės rajono pristatymas tarptautinėse turizmo parodose (rajono turizmo ištekliai 2014 m. buvo pristatyti 6 tarptautinėse parodose), sukaupta ir skleidžiama informacija apie rajono turizmo išteklius ir turizmo paslaugų teikėjus, taip pat pagerėjo teikiamų turizmo paslaugų kokybė, atsirado įvairesnis paslaugų spektras.
„Palyginus su 2013 m., pastebimas ryškus atvykstančių turistų srautų didėjimas ir šaltaisiais metų mėnesiais, taip pat padidėjo organizuotų didelių turistų grupių skaičius“, – sakė R.Kmitienė, tuo pačiu pasidžiaugusi, jog tam padeda ir internetinė erdvė.
Daugiausia turizmo informacinių paslaugų suteikta tiesiogiai atvykusiems į centrą žmonėms, o kitos paslaugos – įvairiomis ryšio priemonėmis: telefonu, elektroniniu paštu, faksu.
Bendravimas tiesiogiai su lankytojais padėjo TIC darbuotojams atlikti tyrimą ir išsiaiškinti, iš kokių šalių atvyksta lankytojai. Todėl buvo galima identifikuoti turistų rinkas, dominuojančias mūsų rajone.
Pagal surinktus duomenis, galima išskirti šalis lyderes, kurių turistai labiausiai yra pamėgę Pamarį. 2014 m. net 64 proc. (1258) visų turistų sudarė atvykusieji iš Vokietijos. Iš kitų šalių buvo atvykę 711 turistų.
Nemažai sulaukta lankytojų iš Latvijos – 6,34 proc. (125 turistai); Didžiosios Britanijos – 5,4 proc. (108 turistai); Lenkijos – 4,6 proc. (90 turistų); Rusijos – 4,8 proc. (95 turistai); Italijos – 3,8 proc. (75 turistai). Per 2014 m. Šilutės TIC aplankė turistai iš 19 pasaulio šalių.
Susidomėjimas Pamario kraštu ypač didelis tarp vokiečių turistų, tačiau, pasak TIC direktorės, sumažėjo „nostalginio“ turizmo atstovų, norinčių aplankyti Šilutės rajono vietoves, susijusias su prieškario istorija. Dabartiniu metu pamažu pradeda keistis ir atvykusių vokiečių turistų amžius – vis daugiau atvyksta jaunesnių žmonių.
Anot R.Kmitienės, lankydamiesi Pamaryje turistai pirmiausia domisi informacija apie rajono lankytinus objektus, maitinimo įstaigas, kelius, viešąjį transportą, taip pat – dviračių trasas, apgyvendinimo (kaimo turizmas, viešbučiai, kempingai), persikėlimo į Kuršių Neriją galimybes, edukacinėmis programomis.
Pamariu mėgaujasi ir lietuviai
Analizuojant turistų srautus pastebimas ir Lietuvos turistų srauto didėjimas. Vadinasi, lietuviai vis dažniau poilsio ieško savoje šalyje. Be abejo, tai lemia nuolat kylanti paslaugų ir aptarnavimo kokybė, plečiama teikiamų paslaugų pasiūla.
Pernai Pamaryje daugiausia sulaukta turistų iš Klaipėdos, Vilniaus, Kauno, Šiaulių rajonų, bet kitų Lietuvos miestų turistų srautai pasiskirsto netolygiai. Pasisvečiuoti Pamaryje mielai atvyksta šeimos iš didžiųjų Lietuvos miestų. Šie žmonės renkasi praleisti savaitgalį kurioje nors kaimo turizmo sodyboje, pažvejoti ar tiesiog pailsėti nuo miesto triukšmo.
Auga pramogų pasiūla ir kaimiškose vietovėse
Šilutės rajone su Šilutės TIC bendradarbiauja 33 turizmo paslaugų veikla užsiimantys verslininkai, kurių daugiausia yra Rusnės saloje (12 įstaigų). Deja, kol kas saloje nėra išspręstas viešojo maitinimo klausimas, nors jau buvo sulaukta pasiūlymų ir dar jų laukiama iš vietos verslininkų.
Vieni pirmųjų maitinimo paslaugas pasisiūlė Rusnėje teikti kaimo turizmo sodybos „Pakalnės vingis“ šeimininkai.
Turizmo verslininkai teikia ne tik apgyvendinimo paslaugas, bet siūlo ir įvairias pramogas: žvejyba, plaukiojimas laivais, įvairios vandens pramogos, aktyvus poilsis, ekskursijos, ekstremalūs mokymai, pobūvių ir seminarų organizavimas.
2014 m. į Šilutės TIC konsultacijų kreipėsi 12 asmenų, norinčių užsiimti kaimo turizmo verslu ir įkurti naujas kaimo turizmo sodybas. Šilutės TIC teikė 36 konsultacijas turizmo rinkodaros, individualių maršrutų sudarymo ir kitais klausimais.
Kaimo turizmo problemos
Kaimo turizmas Šilutės rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, susiduria su daugeliu problemų. Pamaryje dar nėra pakankamai išvystyta vandens ir dviračių turizmo infrastruktūra, trūksta dviračių takų ir trasų ženklinimo sistemos, netobula ir viešojo transporto sistema.
„Rajone gausu gražių vietų prie tvenkinių bei upių, kur poilsiautojai galėtų leisti laiką bei maudytis, tačiau jose nėra įrengtų maudyklų, nesutvarkyti paplūdimiai. Rajone trūksta aktyvaus poilsio pramogų, kuriomis būtų pritraukta daugiau turistų. Nelegalus verslas stabdo darnų turizmo įvaizdį rajone. Daug nelegalių kaimo turizmo sodybų teikia nakvynės paslaugas, kurios negarantuoja kokybiško aptarnavimo. Taip pat nelegaliai veikia daug vandens turizmo paslaugas teikiančių asmenų. Vasaros sezono metu vis dar trūksta profesionalių gidų, apgyvendinimo paslaugų teikėjų ir laivininkų. Visa tai gadina rajono įvaizdį„, – mano Šilutės TIC vadovė.
Netrukus kiekvieną, besidomintį Pamariu, pasieks detali, spalvinga, patogiai prieinama bei nuolat atnaujinama informacija virtualioje erdvėje. Balandžio viduryje turėtų būti atnaujinta Šilutės TIC internetinė svetainė: www.siluteinfo.lt, kurioje ne tik vietos verslininkai galės skelbti informaciją apie siūlomas pramogas bei paslaugas, dalintis kontaktais, bet ir Lietuvos bei kitų šalių lankytojai bus supažindinami su specialiai paruoštais turistinių maršrutų paketais.
Priminsime, kad tradiciškai gegužės mėnesio antroje pusėje planuojamas vasaros sezono Pamaryje atidarymas.
Rašyti atsakymą