Pamelavo apie bombą, nes norėjo susitikti su pana

sveksnos psichiatrijos evakuacijaLiepos 6-ąją, kai visa Lietuva rengėsi tradicinei himno giedojimo ceremonijai, netikėtas incidentas sukrėtė Švėkšnos psichiatrijos departamento, priklausančio Klaipėdos Jūrininkų ligoninei, personalą ir ligonius: anonimas telefonu pranešė, kad šioje ligoninėje padėta bomba.

Teko evakuoti apie 200 žmonių. O po kelių valandų nustatyta, kad specialiąsias tarnybas, pacientus ir ligoninės darbuotojus taip pašokdinovienas šios gydymo įstaigos pacientas. „Norėjau susitikt su pana“, – aiškino jis pareigūnams. 

Evakuacija vyko sparčiai

15 valandą 24 minutės Bendrajame pagalbos centre gautas pranešimas, jog Švėkšnoje esančioje ligoninėje padėtas sprogmuo.

Per pusvalandį į Švėkšną sulėkė visos specialiosios tarnybos. Atskubėjo antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnai, išsiųstos Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos, informacija perduota Tauragės apskrities policijos komisariatui, informuota Klaipėdos greitoji medicinos pagalba ir civilinė sauga.

Lygia greta vyko ir ligonių evakuacija: iš pastatų buvo išvesti 158 ligoniai, darbo vietas paliko 30 personalo darbuotojų.
Klaipėdos Jūrininkų ligoninės atstovė ryšiams su visuomene Jolanta Juškevičienė sakė, kad šioje ligoninėje gydoma daug sunkių ligonių, dalis jų nevaikšto, tad evakuoti tokius žmones ypač sunku. Tačiau čia dirba didelę patirtį turintys ir mokantys elgtis, esant tokioms situacijoms, žmonės, tad dirbta sparčiai.sveksnos psichiatrijos evakuacija1jpg

Juo labiau kad panašūs incidentai šioje ligoninėje – ne pirmiena. Klaipėdos Jūrininkų ligoninės vadovas Jonas Sąlyga patvirtino, jog paskutinis pranešimas (irgi melagingas) apie padėtus sprogmenis šioje įstaigoje buvo gautas 2011 metais, jų būta ir anksčiau.

Kad nešaltų lauke, ligoniai įstaigos, policijos, Šilutės autobusų parko ir greitosios pagalbos automobiliais buvo vežami į Švėkšnos seniūnijos patalpas. Pasak J.Juškevičienės, labai padėjo ir seniūnijos darbuotojai, greitosios medikai, policijos pareigūnai. 

Visas patalpas patikrinę „Aro“ išminuotojai jokio sprogmens nerado. Apie 18.30 valandą visi ligoniai vėl buvo savo palatose.

Pacientas elgėsi apdairiai

Incidento tyrimo ėmęsi policijos pareigūnai neužtruko – piktavalis išaiškintas tą pačią dieną.

Šilutės policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininkė Jurgita Nausėdienė „Šilutės naujienas“ informavo, jog išsiaiškinta, kad apie padėtą sprogmenį melagingai pranešė tos pačios ligoninės pacientas.

46 metų vyras Šilutės policijos akiratin iki šiol nebuvo patekęs, jis yra Telšių rajono gyventojas. Ligoninėje jis gydomas nuo šių metų birželio pabaigos, o psichiatrų įskaitoje yra nuo 2009-ųjų.

Vyro būta apdairaus, kol pareigūnai aptiko jo pėdsakus, jis jau buvo spėjęs išardyti savo telefono aparatą ir sunaikinti SIM kortelę.

„Norėjau susitikti su pana“, – neslėpė vyras, apklausiamas pareigūnų. Kadangi jo mylima moteris irgi gydoma Švėkšnos ligoninėje, vyriškis tikėjosi ją pamatyti, kai bus išvestas į lauką. Jis neapsiriko – lauke atsidūrė ne tik jis su savo mylimąja, bet ir kiti daugiau nei pusantro šimto pacientų.

Beje, pranešdamas apie neva padėtą sprogmenį Bendriojo pagalbos centro darbuotojus vyras dar įspėjo, jog taip jis išreiškia nepasitenkinimą ligoninės medikų darbu. Dar jis patarė secialiosioms tarnyboms „suktis greitai“, nes esą patalpos į orą išlėksiančios jau po pusvalandžio.

Žala ligoniams ir stresas darbuotojams

Tai toli gražu ne pirmas atvejis, kai specialiosioms tarnyboms tenka tirti melagingus pranešimus apie Šilutėje padėtus sprogmenis. Vienas paskutiniųjų buvo, kai dar vienas piktavalis pranešė, jog užminuotas vienas miesto centre esančių restoranų. Tada taip pajuokauti bandęs nepilnametis šilutiškis taip pat išaiškintas labai greitai.

Trečiadienio incidentą Švėkšnoje tiriantiems pareigūnams dabar teks sulaukti ekspertų išvadų, ar apie sprogmenį pamelavęs vyras yra pakaltinamas.

Klaipėdos Jūrininkų ligoninės vadovai apgailestauja, kad jau nebe pirmą kartą taip kvailai juokaujantys piktavaliai nepagalvoja, kokią psichologinę žalą tuo padaro sunkiomis psichikos ligomis sergantiems pacientams, kokį stresą patiria darbuotojai.