Paminėtos Mažosios Lietuvos prijungimo 95-osios metinės

sausio 15Kokia būtų Lietuva be Klaipėdos krašto? Be jūros uosto?

Tokiais retoriniais klausimais kalbą sausio 15 dieną surengtame minėjime, skirtame Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 95-osioms metinėms paminėti, pradėjo Šilutės savivaldybės meras Vyttautas Laurinaitis. Tądien jau tapo įprasta susirinkti Savivaldybės pastato prieigose, prie paminklo, skirto Klaipėdos krašto sukilimo 1923 metais ir Mažosios Lietuvos prijungimo prie Lietuvos datoms.

Dabar, kai jau praėjo daug dešimtmečių po šių įvykių, nebesibaiminama garsiai paminėti faktą, kad tai buvo ir sėkmingiausia krašto prijungimo prie Lietuvos karinė akcija. Pasak mero, po Mažosios Lietuvos prisijungimo Lietuva tapo jūrine valstybe.

Šilutės pirmosios gimnazijos istorikas, savivaldybės politikas Algirdas Gečas susirinkusiems paminėjo, kad sukilime – karinėje akcijoje dalyvavo apie 1200 savanorių ir karių. Žuvo du prancūzų kariškiai, 1 vokiečių policininkas ir 12 savanorių. Minėjimo metu tylos minute buvo pagerbti visi žuvusieji.   A.Gečas linkėjo nepamiršti sukilimo vadovų Ernesto Galvanausko, Vinco Krėvės – Mickevičiaus, Jono Polovinsko – Budrio, Erdmono Simonaičio.

Prie paminklo buvo padėtos gėllių puokštės, uždegtos žvakutės, o savanoriai saliutavo trimis salvėmis: Už Lietuvą, už Mažosios Lietuvos prisijungimą bei už puikią visų mūsų ateitį.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.