Pamokėlė pirmokams Usėnų bibliotekoje

 

Usenu bibliotekoje_jaunimuiUsėnų bibliotekoje vyko pažintinė pamokėlė „Aš esu biblioteka“, dalyvaujant Usėnų pagrindinės mokyklos pirmos klasės mokiniams.

Jauniesiems skaitytojams buvo paaiškinta, kur jie gali rasti vaikų literatūros, kaip išsirinkti knygeles, kaip susirasti reikiamą informaciją enciklopedijose. Pirmokai turėjo susipažinti su bibliotekos taisyklėmis, kad galėtų tapti tikrais skaitytojais. Visi žinojo, kaip bibliotekoje reikia elgtis: negalima garsiai kalbėti, bėgioti, trukdyti kitiems skaitytojams. Būsimi skaitytojai supažindinti su knygų išdavimo ir grąžinimo tvarka, jie pasižadėjo gražiai elgtis su knygelėmis, jas saugoti, kad liktų švarios ir nesuplėšytos.

Šiuo metu Usėnų bibliotekoje eksponuojama paroda „Antanas Smetona (1874–1944) – signataras, prezidentas, tautininkas“, tad pirmokai apžiūrėjo parodą ir buvo supažindinti su pirmuoju Lietuvos prezidentu.

Visi pirmokai pasirinko po knygelę, mokantys skaityti jas paskaitė. Biblioteką mokiniai paliko gerai nusiteikę ir turėdami daug klausimų, į kuriuos jiems padės atsakyti lentynose gyvenančios knygos.