Pandemijos akivaizdoje – graži paramos medikams akcija

TOTO PIZA_1Visą karantino laikotarpį restoranas „Kitchen Inn“ ir picerija „Toto pizza“ kartą per dieną neatlygintinai tieks maistą Šilutės medikams. Sunkų laikotarpį išgyvenančios mūsų miesto maitinimo įstaigos jungiasi prie visoje Lietuvoje vykstančio medikų palaikymo. „Juk tai žmonės, kurie nepaisydami pavojaus gydys mus, jei susirgsime koronavirusu“, – sako verslininkai.

O patiems nuo lankytojų uždarytiems restoranams ir picerijoms didžiausia parama yra mūsų visų maisto užsakymai į namus.Tieks picas

Graži paramos medikams banga į Šilutę atsirito nuo Vilniaus. Šeimos restoranus valdanti Beatos Nicholson sesuo Odeta Bložienė solidarizavosi su Lietuvos medikais, kuriems pasaulinės pandemijos metu tenka didžiulis krūvis, ir nusprendė šią savaitę neatlygintinai tiekti tam tikrą maisto porcijų kiekį. Prie akcijos ji kvietė jungtis ir kitas Lietuvos maitinimo įstaigas.

Gavę kvietimą, prie akcijos prisijungė restoranas „Kitchen Inn“, kuris jungtis pakvietė ir kitas Šilutės maitinimo įstaigas. Pirmąsias maisto porcijas medikams restorano darbuotojai nuvežė jau pirmadienį, maistas perduotas laikantis visų saugumo reikalavimų.

Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Viktoras Šileikis paskyrė atsakingą asmenį, kuris maisto pristatymą koordinuos, kad jo būtų nei per daug, nei per mažai. Pasitarus su medikais, kol kas nuspręsta vežti picas, kurias patogiausia valgyti ir vienu metu pavalgyti gali nemažai žmonių.

„Kitchen Inn“ kolektyvas maistą ligoninės darbuotojams planuoja tiekti visą karantino laikotarpį. „Tokioje situacijoje norisi padėti, nes medikai yra priešakinėje susidūrimo su liga linijoje“, – sakė restorano atstovas.

Ir nors užsakymų mažai, restorano kolektyvas stengiasi dirbti toliau. Darbuotojai dirba mažiau valandų, restorano vadovai stengiasi jiems duoti darbo, žmonių neatleidžia ir neleidžia nemokamų atostogų.

Keisis dienomis, vaišins karštu gėrimu

Sunkių išbandymų metas ir vos prieš mėnesį Tilžės gatvėje atsidariusiai picerijai „Toto pizza“. Pamatę informaciją dėl pagalbos medikams, picerijos savininkai iškart nutarė, kad irgi gali prisidėti.

„Parašėme organizatoriams, kad mielai prisijungsime prie maitinimo. Su „Kitchen Inn“ kolegomis nutarėme, kad dalinsimės dienas – vieną dieną maistą veš jie, kitą mes. Jeigu prisijungs daugiau maitinimo įstaigų, gal kažkam teks kuruoti darbą“, – svarstė picerijos vadovė Aurelija Aleškevičienė.

Šis laikotarpis įmonei nėra lengvas, nes picerija gyvuoja vos mėnesį, o ir su kolektyvu, paskelbus karantiną, teko atsisveikinti. Visgi verslininkė nori bent kiek palengvinti sunkų medikų darbą. „Toto pizza“ taip pat svarsto galimybę karantino laikotarpiu padaryti specialias kainas ir kitų specialiųjų tarnybų darbuotojams: gaisrininkams, policininkams, muitininkams.

Prie paramos tiems, kas šiuo metu dirba tam, kad mes visi jaustumėmės saugūs, prisidėjo ir degalinė „Circle K“. Iki kovo 31 d. visus medikus, LR muitinės darbuotojus, Valstybinės sienų apsaugos tarnybų darbuotojus, policininkus ir ugniagesius čia vaišins nemokamu karštu gėrimu.

„Užsukite į artimiausią degalinę ir pasivaišinkite. Prie kasos Jums tereikės parodyti savo darbuotojo pažymėjimą. Dėkojame Jums už pagalbą ir atsidavimą!“ – žinią išplatino degalinė.

Dėkoja už gerumą89846249 1108587862811992_4093844538852900864_o
„Labai džiaugiamės, gera, kad ir aplinkiniai taip sureagavo į karantiną ir supranta mūsų, medikų sunkų darbą. Juk medikai turi dirbti, kai visos kitos įstaigos uždarytos. Visiems dėkoju už supratingumą ir širdžių gerumą. Taip ir turėtų būti karantino metu, reikia vienas kitą suprasti ir atjausti“, – kilnia akcija džiaugėsi ir dėkojo Šilutės ligoninės vyr. gydytojas V. Šileikis.

Gydytojas papasakojo kokiomis nuotaikomis dabar gyvena ligoninės personalas. Pirmadienį į ligoninę buvo sukviesti visi pirminių sveikatos centrų vadovai, susitikime dalyvavo ir mero pavaduotojas Sigitas Šeputis.

Tiek pirminės sveikatos priežiūros grandies, tiek ligoninės medikai aptarė darbus. Nuspręsta, kaip pacientams teikti pirminę pagalbą, kad būtų sureguliuoti jų srautai ir nestrigtų Priėmimo skyriaus darbas, kaip buvo atsitikę Klaipėdos ligoninėse.

„Susitikimas buvo naudingas, darbas vyksta sklandžiai, didelio pacientų antplūdžio nėra“, – prieš kelias dienas sakė V. Šileikis.

Su nerimu stebint naujus susirgimus Klaipėdoje, vyr. gydytojas sakė, kad iki šiol Klaipėdos Universitetinėje ligoninėje daugiausia gulėjo galimai koronavirusu užsikrėtę žmonės. Jeigu uostamiesčio ligoninėse nebeliks vietų, šilutiškiai bus gydomi dabartiniame Vaikų ligų skyriuje.

„Supratimo, ramybės ir jokios panikos. Svarbiausia per daug nelandžioti po prekybos centrus, vengti net mažų susibūrimų. Karantinas – geras laikas pabūti namuose, su šeima“, – šilutiškiams linkėjo V. Šileikis.

„Toto pizza” užsakymai priimami tel. 8 639 99399. Picų meniu galite rasti jų „Facebook” puslapyje, atvežimo į namus paslauga nekainuoja, galima atsiskaityt ir kortele.

„Kitchen Inn” užsakymai priimami tel. 8 694 50000. Įmonė taiko 20 proc. nuolaidą visiems patiekalams, atvežimo paslauga nekainuoja, meniu rasite „Facebook“ puslapyje.