Pandemijos metu daugėja smurto šeimose, dažniausiai nukenčia moterys

Šiais pandemijos metais smurto šeimose padaugėjo 4 kartus, - skelbia Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Per 2020 m. sausio - spalio mėnesius Šilutės rajone buvo gauti 653 pranešimai apie smurtą artimoje aplinkoje.

Pasak policijos pareigūnų, smurtas artimoje aplinkoje jau tapo kasdien paros įvykių suvestinėse aprašomų nusikaltimų dalimi. Dažnas įsivaizduoja, kad tai tik eiliniai sutuoktinių, sugyventinių ar draugų kivirčai, pasibaigiantys stumtelėjimu, mėlynėmis ar kitokiais lengvais sužalojimais. Tačiau besikartojantys smurtiniai nusikaltimai sukelia ir ypatingai skaudžių pasekmių, nes baigiasi sunkiais sveikatos sutrikdymais ar net nužudymais.

Per 2020 m. sausio – spalio mėn. Tauragės aps. VPK aptarnaujamoje teritorijoje užregistruoti 1594 pranešimai apie smurtą artimoje aplinkoje. Per tą patį 2019 metų laikotarpį buvo užregistruoti 1273 pranešimai. Pranešimų registracija, lyginant su praėjusių metų laikotarpiu, išaugo 25,2 proc.

Pastebima tendencija, kad daugiausiai pranešimų dėl smurto artimoje aplinkoje užregistruojama šeštadieniais ir sekmadieniais – vakaro ir nakties metu. Daugumą smurtinių nusikaltimų padaro neblaivūs, teisti bei pakartotinai už smurtą teisti asmenys. Dažniausiai nukentėjusios yra moterys.

Jei patyrėte ar matote smurto protrūkius, praneškite:
– policijos elektroninių paslaugų sistemoje www.epolicija.lt;
– skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112;
– el. paštu: artimas.smurtas@policija.lt