Panemunės kelio poste sulaikyta gintaro kontrabanda

gintKlaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai pasienio su Rusija kontrolės punkte išaiškino neteisėtai gabentos gintaro žaliavos atvejį – liepos 9 d. vėlų vakarą Panemunės kelio poste Mobiliųjų grupių skyriaus ir posto pareigūnai sulaikė beveik 10 kilogramų neteisėtai gabentos gintaro žaliavos.

gintarVilniaus miesto gyventojas, 54 metų G. D. atvyko iš Kaliningrado srities lengvuoju automobiliu „Toyota Corolla“ ir žodžiu deklaravo, kad gabena tik 2 pakelius cigarečių, kitų deklaruojamų prekių ir daiktų neturi. Kilus įtarimui, kad lengvajame automobilyje gali būti paslėptų nedeklaruotų prekių, automobilis buvo nukreiptas į detalaus tikrinimo vietą.

Nuojauta pareigūnų neapgavo – automobilio salone po prietaisų skydeliu ir automobilio bagažinėje po atsarginiu ratu rasta neapdirbto gintaro (gintaras stambiais gabalais, kurių vieno svoris nuo 20 iki 100 gramų), kurio vertė 29 400 Lt.

Neteisėtai gabenta gintaro žaliava ir automobilis sulaikyti, vilniečiui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas. Vyriškiui gresia bauda nuo 10  iki 20 tūkstančių litų su gintaro žaliavos ir transporto priemonės konfiskavimu.