PAPILDYTA Nauji vicemerai Š.Laužikas ir A.Balčytis dirbs be atlyginimų

abu copyNuo 14 valandos vyksta neeilinis rajono Tarybos posėdis – renkami nauji mero pavaduotojai ir administracijos direktorius. Posėdis transliuojamas tiesiogiai internetu.

Konservatorius Šarūnas Laužikas ir socialdemokratas Algirdas Balčytis iš naujosios valdančiosios daugumos šias pareigas ketina eiti nemokamai – visuomeniniais pagrindais.

Kamantinėdamas pretendentą į opoziciją nustumtas Šilutės darbiečių lyderis Saulius Stankevičius taktu nepasižymėjo: „pašpilkiavęs” Š.Laužiką ir pasiūlęs jam prisiimti atsakomybę už dabartines Savivaldybės finansines problemas, S.Stankevičius nepraleido progos pažeminti naująją merę Daivą Žebelienę, pavadinęs ją statytine, visiškai nesigaudančia savivaldoje.

Įžeidinėjimus nutraukė liberalcentristas Vytautas Laurinaitis, nusistebėjęs, kad net ir žinodami apie S.Stankevičiaus kultūros stoką tokių akibrokštų merės atžvilgiu politikai nesitikėjo.

Atsakydamas į S.Stankevičiaus klausimą, kas realiai dirbs mero komandoje, jei visuomeniniais pagrindais dirbantys vicemerai galės, kada panorėję, neateiti į darbą, A.Balčytis pasiūlė įvertinti mero pavaduotojų veiklą, kai jie bus padirbėję bent mėnesį. Jis sakė, kad savo darbą įsivaizduoja ne sėdint vicemero kabinete, bet sprendžiant aktualias problemas šalies valdžios institucijose, kitose įstaigose.

Š.Laužikas vicemeru išrinktas 15-os politikų balsais (11 balsavo prieš).

Skaitydamas slapto balsavimo protokolą dėl A.Balčyčio skyrimo vicemeru, balsavimo komisijos pirmininkas V.Laurinaitis rezultatus  pavadino tiesiog neįtikėtinais: už A.Balčytį balsavo visi posėdyje dalyvaujantys politikai – 26.

Abu vicemerai pareigas pradės eiti nuo rytojaus, birželio 21 d.

Administracijos direktoriumi išrinktas Raimundas Ambrozaitis (16 už, 9 prieš). Kadangi jis direktoriaus pareigas pradės eiti nuo birželio 21 d., tik tuomet jis galės Tarybai teikti savo pavaduotojų kandidatūras.