Papildytas rezervo fondas ekstremaliai situacijai suvaldyti

NUOTOLINIS POSEDIS_1Balandžio 2 dieną Šilutės savivaldybės neeiliniame Tarybos posėdyje nuspręsta, socialinėms išmokoms nepanaudotas lėšas – 200 000 eurų – perskirstyti kitoms savarankiškų funkcijų reikmėms.

Politikai nutarė pusę šių lėšų skirti statybos įmonei apmokėti skolą už atliktus darbus, o kita pusė bus pervesta į Savivaldybės administracijos direktoriaus rezervinį fondą Ekstremalioms situacijoms valdyti.

Nemaža dalis rezervinio fondo lėšų gali būti paskirta ir Šilutės ligoninei, kuri šiuo metu yra priešakinėse karo su koronoviruso infekcija linijose.
Savivaldybės tarybos neeilinis posėdis pirmą kartą vyko nuotoliniu būdu.
Savivaldybės administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio valdomas rezervinis fondas yra skirtas valdyti ekstremalioms situacijoms. Šiuo metu iš šio fondo lėšų apmokamos išlaidos saviizoliacijoje esančių žmonių maitinimui, pavėžėjimui iš oro uostų ir kitur. Savivaldybės administracija jau padėjo ligoninei įsigyti du plaučių ventiliacijos apratus, todėl 100 tūkst. Eur paskyrimas į šį fondą nesukėlė jokių prieštaravimų Savivaldybės politikams.

Administracijos direktorius V. Pozingis „Šilutės naujienoms“ patvirtino prielaidas, kad jo vadovaujama rezervinio fondo komisija yra pasiruošusi skirti dalį šio fondo lėšų Šilutės ligoninės reikmėms. Fondo lėšos gali būti naudojamos tik ekstremalios situacijos metu, o karantino laikotarpis kaip tik ir yra ekstremali situacija.
Metų pradžioje rezerviniam fondui buvo paskirta 14 tūkst. Eur.

Fondo komisija – Savivaldybės specialistai Dorita Mongirdaitė, Andžela Bernotienė, Remigijus Rimkus, Stasė Dilertienė ir V. Pozingis yra pasirengę svarstyti visus pasiūlymus, kaip tikslingai ir naudingai panaudoti šiuos pinigus ekstremalios situacijos suvaldymui.

Pasak V. Pozingio, jeigu Šilutės ligoninė negaus iš LR Vyriausybės papildomų lėšų koronaviruso epidemijai valdyti, tuomet komisija tikrai imsis apmokėti izoliuotų žmonių, kurie gyvena Savivaldybės paskirtose patalpose, maitinimo ir transportavimo išlaidas. Be to, bus apmokėtos ir išlaidos už mobiliuosius plaučių ventiliacijos aparatus. Daugiau pasiūlymų kaip panaudoti rezervo lėšas komisija kol kas negavo. Tačiau jos pirmininko V. Pozingio nuomone, pasiūlymų kam ir kaip naudoti rezervo lėšas ilgai laukti nereikės.