Papūgos Žydriaus šeimininkė Regina nekeistų jo į jokį kitą augintinį

Šilutiškės Reginos augintinis Žydrius kaip du vandens lašai panašus į animacinio filmo „Rio“ herojų – mėlynąją papūgą, netgi jų vardai tokie patys. Moteris juokauja, kad jos Žydriui iki mėlynosios aros papūgų rūšies, kuri paplitusi Pietų Amerikoje, dar augti ir augti.

Šilutiškė pasakojo, kad prisijaukinti papūgą Žydrių nebuvo sunku, nes dėl maisto jis galėtų padaryti daug ką.

Šilutiškis Žydrius yra Kramerio žieduotoji papūga. Ir nors kalbėti jis nemoka, yra labai smalsus, protingas, o labiausiai jam patinka žaisti su vaikų žaislais, ypač mašinėlėmis.

Prisijaukino suaugusį paukštį

Regina pasakojo, kad Žydrius į jos šeimą atkeliavo iš sesers namų. „Kadangi šios papūgos labai protingi paukščiai, jiems reikia daug laiko kartu su žmogumi, ko negalėjo suteikti sesuo. Pas mus jis atsiskleidė visu gražumu, nors yra suaugęs ir buvo visiškas laukinukas“, – pirmąsias Žydriaus gyvenimo dienas jos namuose prisimena Regina.

Prisijaukinti paukštį nebuvo sunku. Pasak šeimininkės, dėl maisto jis galėtų padaryti daug ką, būtent taip jį ir prisijaukino atskristi ant rankos, netgi maistą iš lūpų pasiimti.

Regina džiaugiasi, kad nors jų šeimoje Žydrius dar tik pusę metų, tačiau jau daug pasiekė, nes prisijaukinti visiškai suaugusį paukštį yra labai sunku, ypač kramerius.

Žydriaus priežiūra nėra sudėtinga. Jo maisto raciono pagrindas – daržovės, uogos ir vaisiai. Jis mažiau nori visiems įprasto paukščių lesalo, bet kai jį lesa iš vienos lesyklėlės, į kitą (tuščią) deda lukštus, tad labai neprišiukšlina.

„Nekeisčiau Žydriaus į jokį šunį, mums jis pats geriausias draugas“, – sako Regina, kuri neseniai paukščio nuotraukas buvo atsiuntusi ir į „Šilutės naujienų“ konkursą, skirtą Pasaulinei gyvūnijos dienai.

Gyvena ir laisvėje

Kramerio žieduotosios papūgos savaime paplitusios vakarų, vidurio ir rytų Afrikoje, bei pietų Azijoje į pietus nuo Himalajų kalnų – Indijos subkontinente ir rytuose iki centrinės Birmos. Tačiau jos paplitusios ir daugelyje Europos valstybių, o prieš dešimt metų pirmą kartą pastebėtos ir Lietuvoje – Kuršių Nerijoje.

Vėliau šios papūgos yra pastebėtos Nidoje, Klaipėdoje, Kaune, Druskininkuose, Vilniuje. Tai invazinė paukščių rūšis Lietuvoje, kuri ėmė plisti Europoje dėl žmonių įtakos ir vėliau šiltėjančio klimato. Kol kas didelio pavojaus ji nekelia, žiemoja tik keli paukščiai, be to, jie negali gausiai išplisti dėl nepalankių jiems Lietuvos klimato sąlygų. Lietuvoje šios papūgos minta daugiausia klevų sėklomis, pumpurais, grūdais.