Parabenai odos priežiūroje. Viskas, ką turite apie tai žinoti

facecreamParabenai aptinkami beveik visuose kosmetikos gaminiuose, nes jų paskirtis – prailginti produktų galiojimo laiką. Trumpai tariant, tai konservantai.

Kodėl parabenai kelia susirūpinimą?

Jie gali sukelti alergines reakcijas ir odos išbėrimus. Parabenai veikia kaip mutogenai, imituoja moteriškų hormonų veiklą, gali pažeisti endokrininę sistemą.

Taip pat jie yra toksiški ir sugeba patekti į giliausius odos sluoksnius ir kraujotakos sistemą, bei kauptis organizmo audiniuose,  ypač tais atvejais, kai žmogus naudoja kasdieną ne vieną, bet kelias kosmetines priemones su parabenais.
Tada organizmas tiesiog nuolat „maitinamas“ ir yra nuodijamas pamažu. Susikaupę parabenai organizme gali pastebimai kenkti imuninei sistemai, sukelti ligas ir anomalijas.

Negana to, šios medžiagos per motinos organizmą perduodamos vaisiui, ir taip gali pakenkti naujagimio imuninei sistemai (parabenų buvo rasta net motinos piene).

Specialistai tyrimų duomenimis patvirtino, kad parabenai labai kenkia odai, nes jie stimuliuoja hormoną estrogeną, kuris gali sukelti vėžį.

Yra keletas rūšių parabenų, iš kurių paminėsime kelis: isoparabenas, metilparabenas, metyl, butyl, propyl ir daug  kitų. Taigi šios cheminės medžiagos yra paprastai randamos pacientuose, kurie serga krūties vėžiu. Nėra realių įrodymų, kad šios medžiagos yra pagrindinė priežastis dėl vėžio, tačiau tai sukelia pagrindinius įtarimus.

Kaip sužinoti ar nupirktame odos priežiūros gaminyje yra parabenų?

Visada atminkite, kad prieš perkant būtina patikrinti gaminio sudėtį. Ją rasite ant etiketės.

Remiantis moksliniais tyrimais, yra vienintelis būdas sužinoti, ar tam tikrame produkte yra parabenų – tai patikrinimas oficialioje svetainėje. Ten taip pat galite atrasti gaminių, kurie bus naudojami kaip to alternatyva.

Paskaitykite apie gaminius svetainėje, ir jei pastebėsite, kad juose yra kenksmingų medžiagų, pamirškite apie juos.

Jokiais būdais nesirinkite gaminių pagal malonų kvapą (parabenų kvapas yra labai stiprus) ir spalvingas etiketes. Juk tikrai nenorite, kad jūsų oda kentėtų nuo cheminės medžiagos keliamo pavojaus.

Yra daug natūralių medžiagų, kurios gali pakeisti šias chemines medžiagas kosmetikos produktų gamyboje.